Історія становлення біржових опціонів

Серед деривативів – похідних фінансових інструментів – найбільш популярними вважаються ф'ючерси та опціони. Перші є контракти на майбутнє постачання. Тоді як опціони, які використовують у рамках захисних стратегій мають деякі відмінності. У цьому огляді розбиратимемося, що це і як з'явилися ці активи.

Як правильно визначити та торгувати технічні рівні на графіку

Одним із важливих елементів технічного аналізу під час торгівлі на фінансових ринках є технічні рівні. Про те, як їх визначити правильно і використовувати для відкриття угод, йтиметься у цьому огляді.

Чому на графіку з'являються рівні
Перш ніж розібратися з причинами, необхідно прояснити, що таке ціновий рівень. Це ціна або невелика по ширині (у кілька пунктів) область, яка кілька разів поспіль зупиняє рух ціни, а отже, служить підтримкою або опором.
Такі цінові кордони зумовлені поведінкою китів на ринку – гравців, чиї позиції обчислюються мільйонами та мільярдами доларів. Значне відхилення ціни від значень, у яких було відкрито купівля чи продаж загрожує їм великими збитками. Тому вони використовують спеціальні стратегії для того, щоб захистити свої угоди і не пустити ціни вище чи нижче за певні значення.
Дізнатися, напевно, де великі гравці виставили свої позиції, дуже складно. Однак побічно про них можна судити за ціновими рівнями, а в деяких випадках скористатися звітами комісії CFTC або спеціальними індикаторами горизонтальних обсягів.

Як правильно знаходити цінові рівні
Якщо придивитися до графіка торгового інструменту, можна побачити, що після спрямованого руху ціни котирування зупиняються. Трейдерам варто звертати увагу на такі розпізнавальні знаки, якими можна проводити рівні.
Екстремум, від якого відбувся перелом тенденції, може стати початком сильного рівня.

Рівень, біля якого ціна консолідується, формує проторгівлю (патерн база).

Горизонталь, яка у різний час працювала як підтримка, і як опір, є дзеркальним рівнем.

Екстремуми, після яких відбулося оновлення максимумів чи мінімумів ціни.

Тіні, після яких спостерігалися цінові імпульси.

Варто зазначити, що один рівень може мати кілька ознак. Наприклад, він був сформований екстремумом, а згодом кілька разів відпрацьовувався як дзеркальний рівень тощо.
Важливо також розуміти, що технічні рівні мають бути підтверджені ціною. Відбувається це за допомогою хибних пробоїв, відскоків та справжніх пробоїв.
Помилковий пробій - це коли горизонталь "проколота" тінями, або є всього кілька свічок, після яких ціна все одно повертається в область вище підтримки або нижче опору.
Справжній пробою формується тоді, коли ціна закріплюється з іншого боку рівня. При цьому горизонталь, пробита як підтримка, може бути підтверджена як рівень опору відскоком ціни від неї вниз.
Відскок - звичне всім трейдерам поняття, коли досягнувши рівня, ціна відскакує від нього вгору, якщо це підтримка, або вниз, якщо це опір.

Як використовувати рівні у трейдингу
За досвідом великої кількості трейдерів правильно проведені цінові рівні добре працюють. Але важливо, щоб ці цінові горизонталі були сильними. Для цього має дотримуватися одна або кілька умов:

  • Рівень сформований на таймфреймі від денного та старшого;
  • Ціна неодноразово підтверджувала його – чим більше разів, тим краще;
  • Екстремуми, якими проведена горизонталь, мають максимально близькі значення, котрий іноді повністю збігаються, тобто ціна б'є “цент у цент”.

Визначивши таким чином ключові межі підтримки та опору слід пам'ятати, що рух котирувань походить від одного сильного рівня до наступного. На цій підставі виділяють два типи стратегій.

  • На відскок: купуємо при розвороті вгору від горизонтального рівня, що послужив підтримкою та продаємо, коли котирування відскакують униз від лінії опору.
  • На пробій: тут важливо переконатися в його істинності та побачити підтвердження горизонталі відскоком з іншого боку. Коли підтримка пробита та котирування відскочили від цього рівня вниз, як від опору, можна продавати. З пробоєм опору працюємо за таким же принципом.
newspaper

14.09.2022

Що таке ATR і навіщо він потрібний трейдеру

Волатильність – мінливість ціни фінансових інструментів – це те, що дозволяє трейдерам заробляти на ринку. Для прогнозу руху котирувань використовується технічний та фундаментальний аналіз. Але є ще один інструмент, який вигідно доповнить будь-яку торгову стратегію.

Що таке ф'ючерси та як вони з'явилися

Ф'ючерсні контракти - одні з найпопулярніших деривативів (похідних фінансових інструментів) у торгових стратегіях трейдерів. Вони використовуються як для спекулятивного заробітку, так і в рамках захисних стратегій хеджування ризиків. У цьому огляді розглянемо, як з'явився цей інструмент і чим він відрізняється від усім звичних акцій, валюти чи сировини.

Кредитне плече

Кредитне плече – що це?

Форекс-трейдерів мають можливість укладати угоди, розмір яких багаторазово перевищує доступний капітал. Такий спосіб торгівлі називається маржинальним. Він передбачає застосування кредитного плеча. Для того щоб успішно використовувати систему маржинальної торгівлі, трейдеру, перш за все, варто розібратися з тим, що таке кредитне плече?

психологія трейдингу

Психологія трейдингу: важливі нюанси

Однією з головних проблем більшості трейдерів вважається недолік дисципліни. На жаль, далеко не всі здатні стримувати емоції в процесі трейдингу. З-за зайвої імпульсивності трейдери часто несуть серйозні фінансові втрати.

графіки форекс

Графіки Форекс. Що це? Навіщо потрібні?

Для технічного аналізу ринку металів, валют, цінних паперів, ф'ючерсів та інших CFD-контрактів прийнято використовувати графіки Форекс. Актуальність таких інструментів обумовлена тим, що більшості людей набагато простіше сприймати і аналізувати інформацію, подану в графічному вигляді.

Що таке маржа? Поняття маржа в біржовій діяльності

Поняття «маржа» в нашому житті зустрічається досить-таки часто. Однак далеко не всі розуміють і знають, що таке маржа. Виправити цю ситуацію допоможе ця стаття написана спеціалістами компанії Double Case. З неї ви дізнаєтесь, ніж маржа відрізняється від прибутку і як правильно розрахувати значення.