Трейдер – професія, яка може забезпечити свободу, гідний заробіток та відсутність стелі у доходах. Але для цього необхідно освоїти та майстерно застосовувати головний її інструмент - торгову систему. Що це і як її створити, розбиратимемося в цьому огляді.

"Верстат трейдера"

Торговельну систему доречно порівняти зі верстатом, за допомогою якого працює трейдер. Його завдання – “друкувати” гроші. Навчитися на ньому працювати – єдиний шлях до системного доходу.

Наявність прибуткової торгової системи та відрізняє професійного трейдера від новачка чи трейдера-аматора. Фактично успішний трейдер - той, який є її вмілим “оператором”.

Сама торгова система представляє набір правил і умов, у яких відкривається угода, і навіть “план евакуації” - умови виходу з позиції.

Створення прибуткової системи необхідно базувати на трьох стовпах:

  • Трейдинг-стратегії
  • Системі ризик-менеджменту та управління капіталом
  • Психологія самого трейдера.

Розглянемо кожен із них детально.

Як вибрати торгову стратегію

Стратегія торгівлі включає методи аналізу, за допомогою яких прогнозується рух ринку і знаходяться точки входу.

Варто відзначити, що є багато прибуткових стратегій, при цьому кожна з них має як збиткові позиції, так і ті, що закриваються плюсом. Проте позитивне математичне очікування дозволяє закривати прибутковий місяць, квартал і рік.

На цьому фоні, вибираючи торгову стратегію, окрім прибутковості, слід керуватися тим, наскільки вона зручна та зрозуміла особисто вам. Після цього її необхідно тестувати, самостійно переконавшись, що вона дозволяє заробити, а сам трейдер здатний бачити сигнали і вчасно відкривати позиції.

що таке торгова система

Основні принципи управління капіталом

Торговельна стратегія, щоб бути прибутковою, вже частково вирішує питання ризик-менеджменту. У її параметрах, крім ціни входу, буде закладено співвідношення ризику та прибутку в угоді. А втрати обмежуються стоп-лоссом.

Вважається, що оптимальне співвідношення стоп-лосу та тейк-профіту має становити мінімум 1:3. А краще, щоб було ще вищим. Тут варто керуватися здоровим глуздом та результатами тестування.

Так, є стратегії, що не дають мало точок входу із співвідношенням 1:3, але багато з 1:2, що забезпечує основний прибуток. Головне, щоб "шкірка коштувала вичинки" - ризикувати 1 $ щоб заробити 2 $ ще є сенс, а щоб заробити 1 $ - ні.

Після визначення точки входу необхідно вміти розраховувати обсяг позиції. Робити це можна, відштовхуючись від максимально допустимого ризику на одну угоду у відсотках від депозиту. Або, другий спосіб – закладаючи у позицію певну частку капіталу.

Психологія трейдера – перешкода чи підмога?

Торгувати на фінансових ринках без емоційного включення до процесу можуть лише роботи. Люди ж завжди переживають страх чи жадібність, ступор чи азарт. Саме тому професіонали кажуть, що навчитися торгувати легко, складно дисципліновано виконувати свої правила.

Приборкати емоції дозволяють практики, які виводять їх у свідому площину. А потім дозволяють перемогти на раціональному полі.

Варто зазначити, що хороший аналіз та підготовка до відкриття позиції, правильно встановлений стоп-лосс та заздалегідь відомий ризик на угоду дозволяє частково нівелювати страх.

Концепція "одного гарного трейду" з однойменної книги трейдера з Уолл Стріт Майкла Беллафіоре теж дозволяє поринути в момент і знизити вплив емоцій. Вона говорить, що завдання трейдера - домогтися виконання одного хорошого трейду, а потім ще одного хорошого трейду, і таке інше. У нашому випадку він має відповідати правилам торгової стратегії та системі ризик-менеджменту.

21.09.2022

Поделитесь этой новостью: