Навіщо насправді потрібен демо-рахунок

Ви вирішили розпочати свій шлях у трейдингу. Встановили торговий термінал Metatrader5 і готові розпочати практичне вивчення фінансових ринків. У цьому огляді розглянемо, як працювати на демо-рахунку, що потрібно вивчити та які навички необхідно набути в цей період.

Основні параметри ризик-менеджменту

Трейдинг на фінансових ринках має значні переваги в порівнянні з іншими видами бізнесу, оскільки тут ризики можна контролювати повністю.

Що таке дисципліна у трейдингу

Багато трейдерів-початківців і ті, хто цікавиться цією сферою, завжди задаються питанням про те, в чому полягає секрет прибутковості цієї діяльності. Дехто вважає, що для успішного трейдингу необхідна магічна торгова стратегія або знахідка якогось граалю, який дозволить їм уникнути збитків та стабільно отримувати прибуток на ринку.

П'ять основних психологічних помилок трейдера. Частина 2

У минулому огляді ми розглянули дві перші помилки, які впливають на психологію трейдера: Безсистемність та недисциплінованість та фінансовий план "на око". У цьому огляді продовжимо, розглянувши ще три, популярні та згубні для торговельного рахунку.

Помилка No3: Відкриття угод на емоціях

Вже набило оскому нагадування про те, що всі угоди трейдера мають бути здійснені відповідно до його торгової стратегії.

Але нерідко рук тягнеться відкрити позицію згідно з іншою стратегією, "за новинами" або на основі сигналу "нового грааль-індикатора". І, звичайно ж, якщо вдалося успішно проскочити та заробити, можна повторити.

Чи потрібно говорити, що саме на таких угодах зрештою виходять основні збитки? Страх і жадібність часто підштовхує трейдера відігратися і повернути втрати, або на відкриття позиції, коли втрачено час для хорошої точки входу.

Яким має бути протиотрута? Усвідомте, що спонукає вас до "несанкціонованих угод" і усувайте ці причини, створюючи власні "контрправила", які допоможуть уникнути помилок.

Помилка No4: Бажання довести ринку свою правоту

Існує думка, що при правильному психологічному настрої та вмінні керувати емоціями трейдер зможе уникнути помилок. Насправді, справа інакша.

Успішний трейдер не обов'язково завжди має рацію. Його завдання – отримувати прибуток на фінансових ринках. Грань між цими двома поняттями тонка, але важлива.

Трейдер може помилятися - його прогноз може не виправдатися, ринкові умови можуть зазнати змін. Ринок нічого не повинен нам, у тому числі, відповідати приватному прогнозу. Успішний трейдер відноситься до ринку з повагою, усвідомлюючи, що знаходиться з ним у різних "вагових категоріях".

Не потрібно робити безплідні спроби пристосувати ринок під себе, потрібно скоригувати свої дії, подібно до того, як моряк коригує курс корабля відповідно до змін погоди в морі.

Даю протиотруту: усвідомте, що необов'язково завжди бути правим. Головне – отримувати прибуток на довгостроковій основі. Це зовсім різні речі.

Помилка No5: Самобічування замість конструктивної роботи над помилками

Вона полягає в тому, що після скоєння помилки або заподіяння збитків трейдер починає самокритику, вважаючи себе поганим і вважаючи, що він повинен швидко виправитися (звідси і "відігравання" угод), або понести покарання.

Але оскільки ніхто не може покарати його, він починає карати сам себе, вважаючи себе "невмілим або дурним". Це надто грубо, але це факт.

Зрештою, необхідно усвідомити, що самобичування є неефективним. Воно забирає увагу, енергію та час. У результаті ви отримаєте ще більше збиткових угод.

Натомість, зробивши помилку, необхідно конструктивно працювати над нею. Визначте, які дії були неправильними, і не повторюйте їх.

Хорошим прикладом цієї помилки та способу її подолання є наступна історія:

Син (розсипав цвяхи): "Ось я такий неповороткий і неуважний дурень!"

Батько: "Це не те, що треба говорити у такій ситуації."

Син: "А що треба?"

Батько: "Я розсипав цвяхи і зараз їх зберу."

Син: "І все?"

Батько: "І все."

newspaper

14.06.2023

П'ять основних психологічних помилок трейдера. Частина 1

Психологія торгівлі - один із ключових факторів, який визначає успіх чи невдачу трейдера. Ті, хто вже спробував свої сили на ринку, підтвердить: навчитися торгувати нескладно, куди складніше після цього дисципліновано дотримуватись усіх правил стратегії, не піддаючись на емоції.

Як трейдеру вести статистику торгівлі

Кажуть, що гроші люблять рахунок, що також вірно щодо трейдингу. Статистика торгівлі – це відмінний, але часто недооцінений інструмент, який може допомогти виявити вузькі місця у торговій стратегії, психології трейдера або його системі ризик-менеджменту. Отже, це важіль для покращення фінансових результатів.

Як правильно визначити точку входу в ринок

Ідеальна точка входу в ринок - майже як священний грааль. Ніхто не знає, чи існує вона, а трейдери-новачки перебувають у її безкінечному пошуку.

Що таке пін-бар та як його застосовувати у трейдингу. Частина 2

У першій частині теми ми розглянули, що таке пін-бар, як він виглядає та які дає торгові сигнали. У цій частині перейдемо до розгляду практичних аспектів застосування цього патерну у торгівлі