Кажуть, що гроші люблять рахунок, що також вірно щодо трейдингу. Статистика торгівлі – це відмінний, але часто недооцінений інструмент, який може допомогти виявити вузькі місця у торговій стратегії, психології трейдера або його системі ризик-менеджменту. Отже, це важіль для покращення фінансових результатів.

Навіщо трейдеру вести статистику угод

У торговому терміналі Metatrader 5 є зручний функціонал для відстеження історії угод. Саме на нього покладається більшість трейдерів, не підозрюючи, що одного лише стейтменту недостатньо для глибокого аналізу торгівлі.

Тому з молодих нігтів у професії краще привчити себе поводити торговий щоденник, який міститиме не лише сухі цифри, а й коментарі щодо операцій.

У щоденнику трейдера важливо вказувати параметри торгової позиції (купівля/продаж, ціна, стоп-лосс та тейк-профіт), а також причини, з яких ця угода була відкрита. Тут має бути опис торгового сигналу, що відповідає стратегії, що застосовується на цьому рахунку. Для більшої ясності краще прикріпити скріншот графіка, щоб було зрозуміло, яка технічна ситуація була на момент входу в угоду.

Також окремо потрібно вказати, як трейдер вийшов з угоди (стопу, тейк-профіту або з якоїсь причини закрив угоду руками) і з яким результатом.

У окремій графі рекомендується вказувати елементи психології. Наприклад, вийшов раніше, ніж ціна досягла тейк-профіту, тому що злякався, що ціна розгорнеться і вже отриманий прибуток буде втрачено. Збільшив розмір стоп-лосу, сподіваючись, що це врятує від збитків – ціна до нього не дійде. Відкрив угоду навздогін, коли ціна вже відступила від точки входу – не захотів втрачати маленьку та ризиковану, але прибуток. Під час аналізу це допоможе зрозуміти, які емоції призводять до збитків чи позбавляють прибутку.

Як аналізувати торгову статистику

Після того як дані зібрані, можна проводити аналіз і навіть підрахувати статистику. Для кращої класифікації щоденник трейдера краще вести в таблиці Excel, а тим, хто звик краще мислити, записуючи на папері, завести окремий журнал.

Після цього необхідно провести аналіз прибуткових і збиткових угод, виявивши причини останніх.

Наприклад, трейдер може помітити, що отримав великий збиток в угоді, де вирішив прибрати стоп-лосс і пересидіти мінус, очікуючи, що ціна розгорнеться. Тобто, пожадував, не захотів віддавати ринку суму стоп-лосу, натомість поплатився великим.

Або неправильно розрахував обсяг входу в угоду або взагалі полінувався робити розрахунок, вибрав розмір лота на око і втратив гроші.

Часта причина збитків - це маленький стоп-лосс, виставлений не за вимогою ринку. Цю помилку можна відстежити у тому випадку, якщо відзначати у щоденнику, коли ціна відпрацювала прогноз після винесення позиції зі стопу.

Таких причин можна виявити багато: не врахував ATR і помилився з прогнозом, не поставив стоп-лосс і довелося виходити з угоди вручну з великим збитком.

Серед збиткових угод можуть бути й ті, що вважаються похибками торгової стратегії. Їх можна назвати "законними стопами" і вони не повинні завдавати глобальних втрат.

Після аналізу потрібно виявити дві-три основні причини, що призводять до збитків або крадуть прибуток і працювати над їх усуненням. Будь-яка названа проблема слабшає наполовину, а також має шанс отримати рішення, коли трансформується у статус завдання, для якого потрібно знайти рішення.

31.05.2023

Поделитесь этой новостью: