У минулому огляді ми розглянули дві перші помилки, які впливають на психологію трейдера: Безсистемність та недисциплінованість та фінансовий план "на око". У цьому огляді продовжимо, розглянувши ще три, популярні та згубні для торговельного рахунку.

Помилка No3: Відкриття угод на емоціях

Вже набило оскому нагадування про те, що всі угоди трейдера мають бути здійснені відповідно до його торгової стратегії.

Але нерідко рук тягнеться відкрити позицію згідно з іншою стратегією, "за новинами" або на основі сигналу "нового грааль-індикатора". І, звичайно ж, якщо вдалося успішно проскочити та заробити, можна повторити.

Чи потрібно говорити, що саме на таких угодах зрештою виходять основні збитки? Страх і жадібність часто підштовхує трейдера відігратися і повернути втрати, або на відкриття позиції, коли втрачено час для хорошої точки входу.

Яким має бути протиотрута? Усвідомте, що спонукає вас до "несанкціонованих угод" і усувайте ці причини, створюючи власні "контрправила", які допоможуть уникнути помилок.

Помилка No4: Бажання довести ринку свою правоту

Існує думка, що при правильному психологічному настрої та вмінні керувати емоціями трейдер зможе уникнути помилок. Насправді, справа інакша.

Успішний трейдер не обов'язково завжди має рацію. Його завдання – отримувати прибуток на фінансових ринках. Грань між цими двома поняттями тонка, але важлива.

Трейдер може помилятися - його прогноз може не виправдатися, ринкові умови можуть зазнати змін. Ринок нічого не повинен нам, у тому числі, відповідати приватному прогнозу. Успішний трейдер відноситься до ринку з повагою, усвідомлюючи, що знаходиться з ним у різних "вагових категоріях".

Не потрібно робити безплідні спроби пристосувати ринок під себе, потрібно скоригувати свої дії, подібно до того, як моряк коригує курс корабля відповідно до змін погоди в морі.

Даю протиотруту: усвідомте, що необов'язково завжди бути правим. Головне – отримувати прибуток на довгостроковій основі. Це зовсім різні речі.

Помилка No5: Самобічування замість конструктивної роботи над помилками

Вона полягає в тому, що після скоєння помилки або заподіяння збитків трейдер починає самокритику, вважаючи себе поганим і вважаючи, що він повинен швидко виправитися (звідси і "відігравання" угод), або понести покарання.

Але оскільки ніхто не може покарати його, він починає карати сам себе, вважаючи себе "невмілим або дурним". Це надто грубо, але це факт.

Зрештою, необхідно усвідомити, що самобичування є неефективним. Воно забирає увагу, енергію та час. У результаті ви отримаєте ще більше збиткових угод.

Натомість, зробивши помилку, необхідно конструктивно працювати над нею. Визначте, які дії були неправильними, і не повторюйте їх.

Хорошим прикладом цієї помилки та способу її подолання є наступна історія:

Син (розсипав цвяхи): "Ось я такий неповороткий і неуважний дурень!"

Батько: "Це не те, що треба говорити у такій ситуації."

Син: "А що треба?"

Батько: "Я розсипав цвяхи і зараз їх зберу."

Син: "І все?"

Батько: "І все."

14.06.2023

Поделитесь этой новостью: