Ідеальна точка входу в ринок - майже як священний грааль. Ніхто не знає, чи існує вона, а трейдери-новачки перебувають у її безкінечному пошуку.

Насправді все значно простіше та приземленіше. І хоча правильно визначена точка входу в угоду залишається запорукою успішної торгівлі, знайти її під силу будь-якому трейдеру. Як це зробити, розбиратимемося нижче.

Визначаємося з поняттями: що таке точка входу

Точка входу в ринок - це формування на графіку таких умов, за яких можна відкрити один хороший трейд або правильну угоду. Те, як виглядають ці умови, залежить від торгової стратегії та інструментів аналізу, які застосовує трейдер.

Що включають умови для хорошої угоди? Високу ймовірність досягнення прибутку, співвідношення ризику та прибутку не менше 1:2, в ідеалі – 1:3 та вище. Також торговельний сигнал повинен мати підтвердження.

Для кожної торгової стратегії сигнал на вхід на ринок буде своїм. Це може бути перетин трендових індикаторів у певному порядку, вихід осцилятора із зони перекупленості або перепроданості, відскок ціни від рівнів підтримки вгору або опору вниз, формування свічкового патерну.

Що підтверджує правильність точки входу

Кожна торгова стратегія у своїй основі має метод аналізу ринку: технічний, свічковий (Price Action), індикаторний. Але всі вони іноді можуть давати хибні сигнали. Тому необхідний додатковий фільтр – якийсь інший аналітичний інструмент. Саме тому рекомендується поєднувати у стратегії кілька методів.

Припустимо, основу стратегії лежить теханаліз, а точки входу визначаються біля технічних рівнів на відскок чи пробій. Підтвердженням для відкриття угоди може бути відкат до рівня та/або формування біля нього розворотного патрону свічки (поглинання, пін-бари).

Ще одним фільтром може стати поява на графіку фігур технічного аналізу, що підтверджуватиме розворот ціни або продовження тенденції.

У трендових стратегіях можна додати графік лінії ковзних середніх, а при торгівлі розворотом - використовувати сигнали індикаторів-осциляторів.

Чому трейдери помиляються з точкою входу

Трейдер, попереджений про попилярні помилки у пошуку точки входу озброєний і може використовувати наведені нижче пункти у своєму чек-листі відкриття угоди.

  1. Не треба стрибати в останній вагон

Або входити в ринок у той момент, коли виснажується потенціал руху. Якщо ціна відійшла від рівня, не варто відкривати угоду наздоганяння, тому що ризик збільшиться, а потенціл прибутку скоротиться.

  1. Відсутність плану евакуації

Перш ніж ухвалити рішення про відкриття угоди, трейдер повинен чітко знати, де він з неї виходитиме. Наприклад, біля наступного рівня або коли індикатор дасть протилежний сигнал.

  1. Порушення співвідношення стоп-лосу та тейк-профіту

Може стати наслідком попередніх двох помилок. Щоб цього не допустити, можна взяти за орієнтир ATR для визначення потенціалу прибутку, виставляти стоп-лосс на вимогу ринку та стежити, щоб розмір тейк-профіту був не меншим, ніж величина двох стоп-лоссів.

  1. Ігнорування новин

Вихід важливих макроекономічних показників, засідання центробанків та виступи впливових чиновників можуть впливати на ціну, провокуючи сплеск волатильності та часто ламаючи технічну картину. Тому варто заглядати в економічний календар і, або не відкривати угод перед новинами, або надійно захищати їх стоп-наказом.

24.05.2023

Поделитесь этой новостью: