Психологія торгівлі - один із ключових факторів, який визначає успіх чи невдачу трейдера. Ті, хто вже спробував свої сили на ринку, підтвердить: навчитися торгувати нескладно, куди складніше після цього дисципліновано дотримуватись усіх правил стратегії, не піддаючись на емоції.

Про те, як керувати своїм станом трейдеру написано чимало статей. У цьому підемо від зворотного і розглянемо основні помилки, які найчастіше позбавляють прибутку. А також дамо "протиотруту" – що робити, щоб їх уникнути.

Помилка №1: Безсистемність та недисциплінованість

Про те, що трейдер має бути дисциплінованим, йому говорять ще на перших заняттях навчальних курсів. Але що це означає?

На перший погляд здається, що дисципліна в трейдингу: це відкрити торговий термінал о 9:00, після сніданку, поставити поруч склянку води та почати перегляд графіків та читання новин, не відволікаючись на соцмережі та телефонні дзвінки.

Це, звичайно, також важливо, але торгова дисципліна - щось інше. Розглядати її слід у контексті системного підходу. А це означає, що всі угоди від їх відкриття до моменту виходу з ринку повинні бути на підставі раніше складеного та попередньо протестованого торгового алгоритму. А тут можуть ховатися одна чи дві проблеми: алгоритму немає чи трейдер йому не слід.

Як виправляти цю помилку, яка тісно пов'язана із торговельною психологією?

  1. У трейдера має бути торгова стратегія та чітко прописаний алгоритм торгівлі на її підставі: що, коли, як і за яких ринкових умов робити. Його треба тримати перед очима в процесі торгівлі, а не в надрах комп'ютера.
  2. Якщо стратегії немає, потрібно починати з її створення чи взяти готову, не забувши перед початком торгівлі протестувати її на демо-рахунку чи тестері.
  3. На підставі стратегії розписується покроковий план (чек-лист): що потрібно перевірити перед відкриттям угоди, які умови мають бути дотримані, а також як супроводжувати відкриту угоду та виходити з неї.

Помилка №2: Фінансовий план "на око"

Крім хорошої точки входу на підставі торгового алгоритму, трейдеру потрібно знати, яким обсягом він може відкрити позицію. Від розміру лоту та співвідношення із сумою на депозиті залежить не тільки дохідність торгівлі, а й збереження рахунку. Це основа ризик-менеджменту.

Трейдер повинен чітко знати, як чітко та швидко розраховувати обсяг угоди під його стратегію. Але часто це робиться на око, спонтанно, тому що точка входу з'явилася швидко і треба встигнути отримати найкращу ціну. І тут збитки - лише питання часу.

Щоб уникнути втрат, заздалегідь потрібно розрахувати, яким відсотком від депозиту можна ризикувати, яка це сума в грошах і який стоп-лосс у пунктах її вистачить при мінімально можливому лоті.

Заздалегідь провівши розрахунки, можна отримати усереднений допустимий розмір лота на той випадок, якщо часу при відкритті позиції не буде (наприклад, при стратегіях скальпінгу). В інших випадках краще мати калькулятор трейдера або таблицю Excel з формулами, де, поставивши стоп-лосс, можна буде дізнатися допустимий торговий лот для цієї угоди.

 

Далі буде…

07.06.2023

Поделитесь этой новостью: