У першій частині теми ми розглянули, що таке пін-бар, як він виглядає та які дає торгові сигнали. У цій частині перейдемо до розгляду практичних аспектів застосування цього патерну у торгівлі

Як торгувати пін-бар

Ми вже з'ясували, що бар Піноккіо – це розворотна модель, яка може бути як бичачою, так і ведмежою. Це означає, що відкриття угод відбувається у напрямку, протилежному попередньому тренду чи, простіше кажучи, в інший бік від носа.

Таким чином ведмежий патерн сигналізуватиме про продаж, а бичачий - про доречність покупок.

У цьому важливо пам'ятати, що пін-бар - це самостійний, а додатковий торговельний сигнал. І торгувати його краще або в рамках та у напрямку тренду, або в боковику. У першому випадку на графік можна додати якийсь трендовий індикатор – смуги Боллінджера чи мувінги. У другому – торгувати від сильних рівнів підтримки та опору.

Торгівля за сигналом пін-бару передбачає три підходи до відкриття угоди. Вони мають різний рівень ризику та агресивності.

  1. Відкриття позиції відкладеним ордером нижче за коротку тінь моделі.

У цьому випадку трейдер не чекає, коли на графіці з'явиться друге "око" фігури. Як тільки сталося закриття свічки носа пін-бара при ведмежій моделі, встановлюється Sell stop під нижньою тінню свічки. Якщо модель бичача і дає сигнал про розворот вгору, потрібно виставити buy stop над верхньою тінню свічки-носа.

  1. Відкриття правочину на відкаті.

І тут позиція також відкривається з допомогою відкладених ордерів, але вже лімітних (на отскок). Sell limit у ведмежій моделі та buy limit у бичачій необхідно виставити на рівні середини свічки, що формує “ніс”.

  1. Вхід у ринок, спираючись на рівень.

У ситуації, коли ведмежий пін-бар формується під горизонтальним опором, відкладений ордер можна встановити трохи нижче за рівень. А при бичачій моделі пін-бару ордер на покупку потрібно виставити вище за рівень підтримки, біля якої сформований патерн.

Для того, щоб обмежити ризики та правильно вийти з угоди, необхідно встановлювати стоп-лосс та тейк-профіт. Стоп зазвичай виноситься за довгу тінь моделі. А зафіксувати прибуток можна, встановивши тейк-профіт поблизу протилежного рівня. У ситуації, коли такого рівня немає, потрібно виміряти величину стоп-лосса та поставити тейк-профіт у два-три рази більше.

Підсумовуючи, варто відзначити, що пін-бар - дуже характерний і досить помітний на графіку свічковий патерн. Він формується через особливості поведінки учасників ринку та говорить про розворот ціни. Якщо він з'являється у сильних рівнів, особливо формуючи помилковий пробій сильної підтримки чи опору, дають відмінні сигнали відкриття позицій.

Нарешті, варто врахувати такі моменти:

  1. Важливість правильного визначення патерну. Він повинен відповідати всім критеріям, описаним у першій частині цієї теми.
  2. Торгувати пін-бар краще за трендом або спираючись на технічні рівні.
  3. Сигнал пін-бару можна використовувати як додатковий до стратегії заснованої на технічному аналізі або комп'ютерних індикаторах.

17.05.2023

Поделитесь этой новостью: