Досвідчені трейдери, згадуючи свої перші кроки на фінансових ринках, кажуть, навчитися торгувати не складно.

Куди серйознішим виявляється завдання дотримуватися своїх власних правил. І річ зовсім не в тому, що новачок – «недисциплінована ганчірка». Просто гроші мають сильний емоційний заряд.

Таким чином, саме від психології самого трейдера залежить, чи зможе він заробити на фінансових ринках. А на стратегії та тактики припадає лише 20% вкладу в успіх.

Полегшити завдання керування емоціями на ринку допоможе правильний фокус. На допомогу приходить концепція одного гарного трейду, яку розглянемо докладніше нижче.

Одна гарна угода замість сотні метушливих позицій

Один хороший трейд (угода) – це підхід до торгівлі засновника проп-компанії з Уолл Стріт Майкла Беллафіоре. Його однойменну книгу можна знайти в мережі./p>

Своїх зіркових управляючих активами він навчав: «Трейдер повинен зосередитися у тому, щоб навчитися укладати одну хорошу угоду (трейд). А потім ще одну і ще одну».

Тут відразу варто розібратися, що таке цей один хороший трейд і які його критерії. Почнемо з того, що хороша угода – не завжди прибуткова. Вона може бути збитковою, так само як і позиція, закрита в плюс, зовсім не бути гарною.

Головним критерієм one good trade є її відповідність до торгової стратегії. Наприклад, відкривати позицію можна після того, як ціна кілька разів відскакувала від рівня, вдаряючись в одну точку та формуючи проторгування. Стоп-лосс при цьому потрібно виносити за рівень, а тейк-профіт повинен бути біля наступної технічної горизонталі, при цьому бути не меншим ніж у два рази вищим, ніж розмір стопа.

Якщо, відкривши позицію за цими критеріями, трейдер отримає прибуток, це буде one good trade. Якщо ж відбудеться зрив бази і позиція закриється по стоп-лоссу – це також буде one good trade.

Але в ситуації, коли пропущено точку входу та угоду відкрито в наздогін зі співвідношенням стопа та профіту 1:1, навіть прибутковий результат не зробить її хорошим трейдом. Так само, як і позиції, в яких пощастило отримати прибуток всупереч сигналам системи.

Відпрацювання навичку one good trade

Трейдеру важливо розуміти, що верх його майстерності - відпрацювати до автоматизму навичку відкриття одного хорошого трейду, угод, які чітко відповідають правилам прибуткової торгової стратегії.

У цьому випадку він зможе стати холоднокровним оператором своєї торгової системи, а щомісячний та щоквартальний прибуток будуть лише наслідком. Навичка one good trade дозволить не вигоріти у професії, звести до мінімуму вплив емоцій у трейдингу та стабільно заробляти.

Ось практичні кроки, які допоможуть опанувати вміння робити один хороший трейд:

  • Переконайтеся, що ви працюєте за прибутковою стратегією: протестуйте її на демо-рахунку або на тестері, перевірте на невеликому реальному рахунку, відшліфуйте при необхідності.
  • Опишіть, як має виглядати торговий сигнал, якими будуть співвідношення стоп-лосса та тейк-профіту.
  • На підставі попереднього пункту складіть чек-лист входу в позицію, напишіть його від руки або роздрукуйте та тримайте перед очима під час відкриття угод.
  • Практикуйте та ведіть торговий щоденник. Пишіть у ньому, що вийшло, а де критерії one good trade були порушені і чому.
  • Проводьте роботу над помилками, за потреби доповнюйте свій чек-лист новими пунктами.

Чим більше ви будете здійснювати правильні угоди, тим швидше навчитеся відкривати один хороший трейд. А потім ще один і ще один, не помітивши, як стали спокійним, впевненим та прибутковим трейдером-професіоналом.

29.09.2022

Поделитесь этой новостью: