У першу п'ятницю місяця традиційно публікується звіт щодо ринку праці США. Одним із найважливіших його показників є Nonfarm Payrolls - саме на нього долар реагує підвищенням волатильності. Цим користуються трейдери, застосовуючи стратегію заробітку на новинах у момент виходу даних із зайнятості.

Про те, чому Nonfarm Payrolls важливий для ринку і як на ньому заробити, йтиметься у цьому огляді.

Звіт з ринку праці США: важливість даних

Ринок праці - одне із важливих індикаторів стану економіки нашої країни. Його показники відстежує центральний банк, ухвалюючи рішення про монетарну політику.

Стан сфери зайнятості можна оцінити за допомогою трьох основних показників: рівня безробіття, зміни зайнятості та темпів зростання зарплат. Для Сполучених Штатів Америки вимірюються рівень безробіття, зміна середньої погодинної оплати, а також два показники зміни зайнятості: кількість нових робочих місць у несільськогосподарських галузях економіки від агентства ADP та кількість створених робочих місць поза аграрним сектором (Nonfarm Payrolls).

Є ще один показник, на який почали звертати пильну увагу під час коронавірусної кризи: кількість первинних звернень по допомогу з безробіття. Однак у 2022 році він уже не має такого впливу на волатильність долара, оскільки увійшов до своїх докризових діапазонів значень (близько 200 тисяч щотижня).

Найбільш волатильний ринок реагує на Nonfarm Payrolls. Цей показник відображає швидкість створення робочих місць у США. Вимірюється щомісяця. Публікується у першу п'ятницю місяця за попередній. Разом з цим показником виходять дані щодо рівня безробіття та зміни рівня середньої погодинної зарплати.

Чим зумовлена ​​реакція ринку?

Новина Nonfarm Payrolls в економічному календарі позначена трьома знаками волатильності, що говорить про її важливість. Зазвичай, у момент публікації призводить до сплеску динаміки долара США в парі з іншими валютами.

Чим зумовлена ​​така реакція? З одного боку, фундаментальним впливом показника через важливість темпів зростання ринку праці як індикатора здоров'я економіки. Сильні дані - показник економіки, що добре розвивається. ФРС, бачачи зростаючу кількість нових робочих місць, робить висновки про силу економіки. Це непряма ознака того, що згодом відсоткову ставку буде підвищено. А отже, інвестори купують долар, очікуючи на його зростання в майбутньому.

Локально сплеск волатильності викликаний тим, що рух цін на ринку зумовлений очікуваннями. Чим більше людей чекає зростання, тим більше актив купують. Покупки штовхають ціну нагору, і вона дійсно зростає.

Якщо ж події, через які очікували зростання ціни, не відбувається, розчаровані учасники ринку починають закривати свої покупки, продаючи актив. Лавина продажів штовхає ціну вниз, до неї підключаються "шортисти" - ті, хто відкриває угоди на продаж з метою заробити, і обвал котирувань посилюється.

Отже, якщо фактичні значення виявляються кращими за прогноз, долар зростає, а якщо слабше - падає. Цей принцип яскраво відпрацьовується на Nonfarm Payrolls, тому що цей показник майже ніколи не збігається із прогнозом. А це означає, що волатильність долара на момент його виходу постійно підвищується. Саме тому деякі трейдери, які працюють із тактиками новинної торгівлі, називають першу п'ятницю місяця “днем зарплати”. Адже за кілька годин можна отримати пристойний прибуток!

Як заробити на Nonfarm Payrolls: стратегія

Варто заздалегідь зазначити, що стратегії торгівлі вимагають швидкої реакції і чіткого дотримання правил. Тим, хто не любить такий стиль трейдингу, важливо зважати на те, що ігнорувати Nonfarm Payrolls не можна.

Підвищення волатильності може позначитися на відкритих угодах і призвести до збитків. Технічна картина може змінитися за кілька секунд. Тому, якщо є відкриті угоди, перед виходом статистики їх краще закрити чи перенести стоп-лосс на збитки.

А тим, хто має намір заробити на новинах, варто скористатися такою стратегією.

  1. Перед виходом звіту із зайнятості США за 15 хвилин необхідно встановити два відкладені ордери на пробій: buy stop на 10-15 пунктів вище за поточну ціну і sell stop на 10-15 пунктів нижче за парами-мажорам (з доларом США).
  2. Коли вийдуть дані і ціна відкриє якийсь із ордерів, другий необхідно видалити, а на його місце поставити стоп-лосс для угоди, що відкрилася.
  3. Основний імпульс від новини закінчується протягом 20-60 хвилин. За цей час зафіксувати прибуток у правочині можна вручну.
  4. Альтернативним варіантом буде встановлення замість стоп-лосу трейлінг-стопу, який йтиме за ціною і в момент виснаження імпульсу та розвороту ціни зафіксує прибуток. Але в цьому випадку важливо пам'ятати, що трейлінг активний лише при увімкненому терміналі.

02.11.2022

Поделитесь этой новостью: