Що таке маржа? Поняття маржа в біржовій діяльності

Поняття «маржа» в нашому житті зустрічається досить-таки часто. Однак далеко не всі розуміють і знають, що таке маржа. Виправити цю ситуацію допоможе ця стаття написана спеціалістами компанії Double Case. З неї ви дізнаєтесь, ніж маржа відрізняється від прибутку і як правильно розрахувати значення.

Маржа: що це таке?

Маржа – це абсолютний показник, що відображає якість функціонування бізнес проекту. Іншими словами, як вказано в словнику трейдерів, це запорука, що забезпечує покриття можливих збитків, які можуть виникнути при торгівлі. Дане значення демонструє різницю між різними економічними показниками. Його активно використовують у найрізноманітніших сферах діяльності: торгівлі, фондовому трейдингу, банках, страхових компаніях і т. д.

Маржа виражається не тільки в абсолютних одиницях, а й у відсотках. У другому випадку варто пам'ятати важливе правило – маржа не може більше 100%.

Маржа і прибуток: в чому різниця

Багато людей помилково припускають, що маржа і прибуток – це одне і те ж. Насправді між цими двома параметрами є невелика різниця. Ще раз згадаємо, що маржа, простими словами – це різниця між отриманим доходом і собівартістю виробленої продукцією. Для розрахунку цієї величини використовуються виключно змінні витрати. А ось прибуток є результатом фінансової діяльності організації за підсумками певного періоду. Іншими словами, прибуток – це гроші, що залишаються після врахування всіх витрат на виробничу і маркетингову діяльність.

Для того щоб остаточно усвідомити в чому полягає різниця між даними величинами, ще раз згадаємо як вважається маржа: з доходу віднімається собівартість продукції. А ось для розрахунку прибутку слід враховувати не тільки собівартість, але і інші виробничі витрати, витрати на маркетинг та інші напрямки діяльності будь-якої сучасної компанії.

Чим відрізняється маржа від націнки?

Маржу також часто плутають з націнкою. Це обумовлено тим, що вона також може бути виражена як у відносних, так і в абсолютних одиницях. При цьому, в абсолютних одиницях ці показники є ідентичними, а ось у відносних – зовсім різними. Для розуміючи різниці між даними показниками варто навести один простий приклад.

Припустимо, що є товар, придбаний за 250 рублів. Надалі цей товар був реалізований за 1000 рублів. Для розрахунку абсолютного показника маржі і націнки використовується однакова формула: вартість продажу – мінус ціна покупки. В даному прикладі від тисячі рублів необхідно відняти 250 рублів. В результаті маржа і націнка в абсолютних одиницях рівні 750 грн.

А ось перед тим, як розрахувати маржу у відсотках, варто враховувати, що в цьому випадку будуть використовуватися абсолютно різні формули. Маржа у відсотках визначається наступним чином: 1000 – 250 та поділити на 1000. Отриманий результат множиться на 100%. Для розрахунку націнки використовується наступна формула: 1000 – 250 і розділити на 250. Підсумковий результат множиться на 100%. В результаті маржа буде дорівнює 75%, а націнка – 300%. Різниця у відносних показниках досить відчутна.

Как рассчитать маржу: формула расчета

Формула маржи зависит от ее вида. Так, существует валовая маржа и маржинальный доход. Валовая маржа на Форекс рассчитывается путем вычитания из выручки общих затрат. Этот показатель используется для анализа прибыльности торговой деятельности компании с учетом себестоимости реализованной продукции. Маржинальный доход предусматривает вычитание из выручки переменных затрат (заработка рабочих, стоимости сырья и т.д.).

Розібравшись з тим, як розрахувати маржу, слід ще раз нагадати, що цей показник використовується в економіці, банківській сфері та форекс-трейдингу.

Часом досить складно розібратися у всіх тонкощах і нюансах самостійно, тому рекомендуємо пройти навчання трейдингу. Стань успішним трейдером разом з Європейської консалтингової групою!

14.03.2021

Поделитесь этой новостью: 
Андрій, м.Київ,
записався на безкоштовне навчання
Вікторія, м.Київ,
записалася на професійне навчання
Анастасія, м.Київ,
записалася на безкоштовне навчання
Тарас, м.Львів,
записався на професійне навчання
Вадим, м.Одеса,
записався на безкоштовне навчання
Артур, м.Львів,
отримав сертифікат Трейдера
Олександр, м.Львів,
записався на безкоштовне навчання
Альона, м.Львів,
отримала сертифікат Трейдера
Ганна, м.Львів,
записалася на безкоштовне навчання
Віталій, м.Одеса,
отримав сертифікат Трейдера
Олеся, м.Одеса,
записалася на професійне навчання
Давид, м.Київ,
отримав сертифікат Трейдера
Артем, м.Київ,
записався на професійне навчання
Лідія, м.Одеса,
записалася на безкоштовне навчання
Давид, м.Одеса,
записався на професійне навчання
Юлія, м.Київ,
отримала сертифікат Трейдера
Надежда, м.Львів,
записалася на професійне навчання
Елена, м.Одеса,
отримала сертифікат Трейдера