Кредитне плече

Форекс-трейдерів мають можливість укладати угоди, розмір яких багаторазово перевищує доступний капітал. Такий спосіб торгівлі називається маржинальним. Він передбачає застосування кредитного плеча. Для того щоб успішно використовувати систему маржинальної торгівлі, трейдеру, перш за все, варто розібратися з тим, що таке кредитне плече?

Кредитне плече – це спосіб запозичення коштів, що використовується в цілях максимізації прибутку від інвестиційної діяльності. На forex-ринку як «кредитора» виступає брокер, який дозволяє трейдеру інвестувати суми, що перевищують доступний капітал. Варто враховувати, що кредитне плече не тільки сприяє підвищеній прибутку, а й може стати причиною великих збитків.

Як діє кредитне плече на ринку Форекс?

Багатьох новачків на Форексі цікавить, як працює форекс і, власне, кредитне плече. Для розуміння принципу дії кредитного плеча, варто розглянути простий приклад. Припустимо, що поточна вартість золота дорівнює 1256 доларів. Трейдер прогнозує підвищення вартості і відкриває угоду на 10 одиниць активу. Це означає, що загальний розмір угоди тепер дорівнює 12560 доларам. Таких коштів немає у захоче ризикувати такою величезною сумою. У подібній ситуації доцільно скористатися кредитним плечем 1:100. Таким чином, на кожні 100$ трейдеру потрібно буде інвестувати 1 долар. Отже, загальна сума інвестиції складе всього 125,6$.

Кредитне плече – це перевага на ринку Форекс?

Трейдери, яких цікавить, що дає кредитне плече на Форекс, повинні знати, що даний спосіб запозичення капіталу має відразу кілька переваг:

  • Можливість мінімізації інвестицій. При використанні кредитного плеча трейдеру не доведеться виплачувати всю суму угоди. Так, в результаті укладення угоди на 500$ з кредитним плечем 1:200, буде потрібно вкладення лише 25 доларів.
  • Доступність престижних активів. Такі активи, як золото, коштують чимало грошей. Відповідно, трейдери з невеликим бюджетом не претендують на інвестування в такі активи. Але кредитне плече робить доступними будь-які торгівельні інструменти.

Розглядаючи переваги, не варто забувати і про ризики. Маржинальна торгівля не тільки відкриває нові можливості, але і несе чималий ризик. Трейдер може не тільки заробити, але і більше втратити.

Який рівень кредитного плеча використовувати?

Брокери пропонують велику кількість варіантів кредитного плеча. Їх пропозиції коливаються в межах від 10:1 до 500:1. Більшість трейдерів воліє користуватися максимальним кредитним плечем, встановленим брокерською компанією. У подібній ситуації доступна максимально можливий прибуток.

Висновки

Резюмуючи, варто сказати, що кредитне плече – це найефективніший спосіб максимізації доходів в умовах обмеженого бюджету. В залежності від умов, запропонованих брокерською компанією, трейдери можуть знизити суму реального інвестування в 500 разів. Таким чином, замість інвестиції розміром 10 тисяч доларів, трейдеру необхідно вкласти 20$. Але варто враховувати, що кредитне плече не тільки дозволяє отримати збільшену прибуток, але і збільшує ймовірність втрати всього наявного капіталу. До того ж кредитне плече сприяє збільшенню витрати по операціях. Тому цей інструмент запозичення вимагає професійного підходу та усвідомлення можливих ризиків.

14.06.2021

Поделитесь этой новостью: