Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 9.01.2023

Долар США у понеділок продовжив падіння п'ятниці. Відкриття Китаєм своїх кордонів і надії на те, що ФРС уповільнить темпи підвищення процентної ставки, підвищили схильність до ризику.

У п'ятницю звіт щодо ринку праці США показав стрибок робочої сили та уповільнення зростання заробітної плати. Також з'явилися ознаки уповільнення економіки, зокрема активність у сфері послуг скоротилася у грудні вперше більш ніж за 2,5 роки.

Згідно з динамікою ф'ючерсів на федеральні фонди ринки закладають приблизно 25% ймовірності підвищення ставки на півпункту в лютому порівняно з приблизно 50% місяцем раніше.

Цього тижня основною макроекономічною подією буде публікація звіту щодо інфляції у США у четвер. До цього новинний фон буде мізерним.

EUR/USD

Пара EURUSD на денному графіку повернулася в діапазон 1,0606 – 1,0749. Зараз у котирувань залишається невеликий запас ходу до попередніх максимумів. Їхнє оновлення дозволить ціні досягти опору 1,0749, а подальший напрямок ціни залежатиме від міцності цього кордону.На чотиригодинному графіку EURUSD підтверджується відкритий шлях для збільшення пари до максимумів від 30 грудня, а також запас ходу до рівня опору 1,0749.

GBP/USD

Пара GBPUSD виросла на тлі ослаблення долара США, закріпившись вище за рівень 1,2068. Тепер котируванням відкрито шлях до наступної мети 1,2307.На чотиригодинному графіку GBPUSD закріплення вище підтримки 1,2068 та пробою пунктирного опору діапазону консолідації створює передумови для подальшого відновлення, яке може йти з відкатами.

USD/JPY

Пара USDJPY впала, відскочивши вниз від опору низхідного тренду та опустившись до рівня підтримки 131,25. Звідси може почати формуватися друге плече фігури перевернута голова та плечі, створюючи передумови для переходу до висхідного тренду від лінії шиї 134,49.На чотиригодинному графіку USDJPY ціна відскочила вгору від рівня підтримки 131,25, що відкриває котируванням шлях для відновлення найближчої пунктирної мети 134,49.

USD/CAD

Пара USDCAD впала на тлі зниження долара США та зміцнення канадської валюти після п'ятничних звітів із зайнятості. Ціна перейшла в діапазон 1,3350 – 1,3457, в якому зберігає запас ходу на південь.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо спробу ціни перейти до консолідації в середині боковика 1,3350 – 1,3457, після чого, ймовірно, продовжиться ослаблення його нижньої межі.

Gold

Ціни на золото піднялися до восьмимісячного максимуму у понеділок на тлі дводенного падіння долара США. Ослаблення американської валюти зробило зливки за ціною в доларах дешевше для закордонних покупців, стимулювавши попит на дорогоцінний метал.

У результаті котирування Gold вийшли вгору з діапазону 1829,19 – 1873,50, але істинність пробою його опору поки що залишається під питанням. Якщо закріпитися вище за рівень 1873,50 вдасться, наступною метою для зростання буде горизонталь 1908,66.

Brent

Ціни на нафту трохи зросли у понеділок після того, як Китай, найбільший імпортер чорного золота, відкрив кордони. Це підвищило прогноз зростання попиту на паливо та компенсувало побоювання щодо глобальної рецесії.

Проте котирування нафти марки Brent залишаються у середині бокового діапазону 77,48 - 81,80, зберігаючи запас ходу до його опору.

Поділіться цією новиною: