Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 7.09.2022

Долар США у вівторок вкотре оновив максимум, підтримуючи стрімке ослаблення японської ієни та чинячи тиск на європейські та сировинні валюти.

Варто зазначити, що сьогодні фон новин буде насиченим, що локально може позначитися на динаміці канадського долара і британського фунта. Сьогодні о 12:00 виступить із промовою голова Банку Англії Ендрю Бейлі. О 17:00 буде оголошено підсумки засідання Банку Канади. Очікується підвищення основної процентної ставки із 2,50% до 3,25%. В цей же час вийде супровідна заява центробанку. О 17:15 відбудуться слухання Комітету з питань грошової політики Банку Англії.

EUR/USD

Євро перебуває під тиском напередодні засідання ЄЦБ у четвер і на тлі майбутньої зустрічі міністрів енергетики ЄС у п'ятницю, де обговорюватиметься питання енергетичної кризи.

Проте парі EURUSD поки що вдається триматися вище за рівень підтримки бічного діапазону 0,9899 - 1,007 після неодноразового тестування на міцність, що створює передумови для обережного та локального відновлення цін.

На чотиригодинному графіку EURUSD найближчою метою відновлення пари служить зона опору 0,9973 - 0,9989 між двома синіми пунктирами. Цей сценарій виглядає досить вірогідним, якщо підтримка 0,9899 сьогодні встоїть.

GBP/USD

Пара GBPUSD вкотре тестує на міцність проміжний дзеркальний рівень 1,1498 (нижній синій пунктир). Якщо він встоїть, котирування можуть знову відновитися до вчорашніх максимумів і досягти локального рівня опору 11601 (верхній синій пунктир).

На чотиригодинному графіку бачимо, що пара GBPUSD торгується в низхідному тренді. Зараз у діапазоні 1,1498 – 1,1601, схоже, формується розворотна фігура подвійне дно. Говорити про це напевно можна буде після відновлення ціни в коридорі та пробої рівня 1,1601. У цьому випадку парі відкриється шлях до наступного опору 1,1760.

USD/JPY

Долар досяг 24-річного максимуму щодо ієни в середу на тлі підтверджених очікувань про те, що ФРС продовжить агресивну жорсткість монетарної політики.
Тим часом Банк Японії, за заявою його чиновників, імовірно, збереже масштабні стимули, навіть незважаючи на те, що в найближчі місяці інфляція досягне 3%. Це дозволить забезпечити достатнє зміцнення внутрішнього попиту, щоб компенсувати удар від уповільнення глобального зростання.

В результаті котирування USDJPY подолали рівень 100 розширення Фібоначчі та піднялися вище 144 доларів за ієну. Наступною метою для зростання буде рівень 168 Fibo Expansion в області 150 доларів за ієну.

На чотиригодинному графіку USDJPY формується підтвердження пробитого рівня 100 Fibo Expansion. Якщо ціні вдасться закріпитися вище за нього, можна буде орієнтуватися на продовження зростання до позначки 150.

USD/CAD

Пара USDCAD в черговий раз тестує на міцність рівень опору широкого висхідного каналу 1,2288 - 1,2429 - 1,2936 від 21.10.2021 р. Але поки що максимуми ні від 1 вересня, ні від 14 липня не оновлені, що залишає ймовірність хибного пробою. Найближча підтримка ціни залишається на рівні 1,3128.
В який бік із цього діапазону консолідації вийде ціна, ймовірно, прояснить сьогоднішня реакція канадського долара на підвищення процентної ставки.

На чотиригодинному графіку USDCAD пробій опору широкого аптренда поки що залишається хибним. Але варто пам'ятати, що технічна картина може бути оновлена ​​після новин.

XAU/USD

Золото залишається під тиском долара США, що росте, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції. Проте рівень підтримки 1700, 57 поки встояв. Якщо закріплення нижче за нього не вдасться, XAUUSD буде відкритий шлях для відновлення до опору 1723,14.

Brent

Ціни на нафту впали більш ніж на $1 у середу на фоні побоювань щодо попиту. Хвиля COVID-19 у Китаї стримує найбільшого імпортера сирої нафти, а очікування подальшого підвищення відсоткових ставок спонукали побоювання щодо глобальної економічної рецесії та зниження потреби у паливі.
Наразі котирування Brent тестують на міцність рівень підтримки бокового діапазону 92,05 – 94,84. Якщо ця межа встоїть, можливе відновлення у коридорі. В іншому випадку не виключено падіння до наступного рівня 88,81 (синій пунктир).

Поділіться цією новиною: