Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 6.09.2023

У середу долар наблизився до шестимісячного піку, оскільки побоювання з приводу Китаю і глобального зростання сповільнили схильність до ризику. Водночас японська єна була близька до 10-місячного мінімуму, за чим послідувало попередження валютного дипломата Японії Масато Канда про те, що не виключені втручання в ринок, якщо спекулятивні рухи збережуться.

Також член ФРС Крістофер Воллер заявив у вівторок, що останній раунд економічних даних дає центральному банку США можливість подивитися, чи потрібно йому знову підвищувати процентні ставки, і що він не бачить нічого, що змусило б знову перейти до підвищення вартості короткострокових запозичень.

За даними інструменту CME FedWatch, ринки оцінюють 93%-ву ймовірність того, що ФРС збереже відсоткові ставки на колишньому рівні пізніше цього місяця, і 55%-ву ймовірність того, що цього року більше не буде підвищень.

Сьогодні о 17:00 буде оголошено підсумки засідання Банку Канади. Основна процентна ставка, згідно з прогнозом, буде збережена на рівні 5,0%. Одночасно буде опубліковано супровідну заяву Банку Канади, що може вплинути на волатильність канадського долара.

EUR/USD

Пара EURUSD пробила рівень підтримки бокового діапазону 1,0749 – 1,0903 і консолідується під ним. Подальше зниження буде можливим у разі закріплення нижче пунктирної підтримки 1,0695.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що пара досягла підтримки низхідного тренду і розгорнулася від нього. Якщо рівень 1,0749 вдасться пройти знизу вгору, корекція в рамках тренду продовжиться, а найближчою метою на північ буде опір 1,0830, відзначений пунктиром.

GBP/USD

Пара GBPUSD тестує на міцність рівень мінімумів від 25 серпня, залишаючись під опором 1,2647. У разі успіху це відкриє котирування шлях до підтримки 1,2421.На чотиригодинний графік GBPUSD бачимо, що пунктирна підтримка 1,2557 тестується на міцність. Якщо пробою виявиться хибним, пара може повернутися до опору 1,2647.

USD/JPY

Пара USDJPY вийшла вгору з діапазону 144,97 - 146,92 сьогодні намагається закріпитися вище за рівень 146,92. У разі успіху зростання може продовжитися до наступної мети 150 єн за долар. При цьому не виключено вербальних інтервенцій при подальшому ослабленні ієни.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що ціна підтверджує рівень 146,92 як підтримку. Для подальшого зростання необхідно закріплення вище за вчорашні максимуми.

USD/CAD

Пара USDCAD тестує на міцність рівень опору бокового діапазону 1,3565 – 1,3661. Зростання долара США компенсується зміцненням канадської валюти у відповідь підвищення нафтових котирувань. Сьогодні буде оголошено засідання Банку Канади, що, ймовірно, допоможе USDCAD визначитися щодо рівня 1,3661.На чотиригодинному графіку USDCAD пробій рівня 1,3661 поки що виявляється помилковим. Якщо вище закріплення не вдасться, котирування перейдуть до зниження, а метою на південь буде підтримка 1,3565.

Gold

Зростання долара США обвалило котирування золота, внаслідок чого ціна дорогоцінного металу вийшла вниз з вузького діапазону 1936,88 - 1949,80.

Тепер котируванням Gold відкрито шлях на південь до найближчої підтримки 1908,66. До неї ціна ще залишається достатній запас ходу.

Brent

Ціни на нафту зросли на початку азіатських торгів у середу після зростання більш ніж на 1% на попередній сесії, оскільки ринки стурбовані дефіцитом постачання після того, як Саудівська Аравія та Росія продовжили добровільні скорочення до кінця року.

Однак до середини європейської сесії середи котирування марки Brent розгубили позиції і відкотили вниз до пробитого вчора рівня опору 89 доларів за барель (відзначений пунктиром). Якщо ціні вдасться закріпитися вище, наступною метою зростання буде рівень 92,05. Якщо вчорашній пробій рівня 89 виявиться хибним, котирування можуть перейти до зниження у напрямку рівня підтримки 85,62.

Поділіться цією новиною: