Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 5.09.2022

Долар США розпочав новий торговий тиждень зростанням, оновивши максимуми минулого тижня. Тим часом європейські фондові ринки впали, а євро опустився нижче за двадцятирічний мінімум на тлі нових енергетичних проблем.

Поточний тиждень буде багатим на важливі економічні новини. Найбільш вагомими будуть засідання Банку Канади та ЄЦБ, які відбудуться у середу та у четвер, тоді як під час торгової сесії понеділка не очікується значних економічних каталізаторів волатильності.

EUR/USD

Пара EURUSD на початку європейської сесії понеділка опускалася нижче за рівень підтримки бокового діапазону 0,9899 - 1,007. Однак котируванням пізніше вдалося повернути частину втрат і втриматися вище за цей кордон. Якщо пробою горизонталі 0,9899 справді виявиться хибним, у пари буде шанс продовжити обережне відновлення.
Тим часом, учасники ринку очікують, що в четвер ЄЦБ підвищить основну відсоткову ставку з 0,5% до 1,00%. До цього часу торги можуть бути обережними, а динаміка єдиної європейської валюти зберігатиме чутливість до енергетичної кризи.

На чотиригодинному таймфреймі пара EURUSD поки що змогла втриматися вище підтримки 0,9899, ​​сформувавши хибний пробій нижньою тінню. Якщо горизонталь встоїть, найближчою метою відновлення буде проміжний дзеркальний рівень 0,9975 (синій пунктир).
При пробої підтримки та закріпленні під нею котируванням відкриється шлях у область значень 0.97 – до нижньої межі денного даунтренду.

GBP/USD

Зростання долара США чинить тиск на пару GBPUSD. Котирування майже впритул наблизилися до рівня підтримки 1,1409, проведеного за березневими мінімумами. Запас ходу до цього рівня залишився невеликим, у будь-який момент можна очікувати на технічний розворот, як трохи не доходячи до цього кордону, так і після його тестування на міцність.
рис GBPUSD_D1
На чотиригодинному графіку пара GBPUSD консолідується під дзеркальним рівнем опору 1,1498 (нижній синій пунктир). Якщо його не вдасться подолати, котирування продовжать шлях до підтримки 1,1409, сформованої березневими мінімумами.

USD/JPY

Пара USDJPY відскочила вгору від локального рівня підтримки 139,87. Якщо котируванням вдасться оновити п'ятничні максимуми, а долар США продовжить рости, парі відкриється шлях до рівня 100 розширення Фібоначчі в області 143 доларів за ієну.
Фундаментально такий сценарій цілком імовірний через те, що від ФРС і надалі очікують агресивного підвищення ставок, тоді як Банк Японії й надалі зберігатиме м'яку монетарну політику.

На чотиригодинному таймфреймі бачимо закріплення USDJPY вище за рівень 139,87. П'ятничні максимуми є поки що єдиною перешкодою на шляху пари до рівня 100 Fibo Expansion.

USD/CAD

На денному графіку пара USDCAD консолідується у вузькому діапазоні між рівнем опору широкого висхідного каналу 1,2288 - 1,2429 - 1,2936 від 21.10.2021 р, та горизонтальною підтримкою 1,3128.
Подальший напрямок котирувань залежатиме від того, яка з меж цього діапазону буде пробита. При цьому каталізатором волатильності, який може спричинити пробійний імпульс, може стати засідання Банку Канади у середу, на якому очікується підвищення процентної ставки на 0,75%.

На чотиригодинному графіку USDCAD технічний відскок від рівня підтримки 1,3128 із підтвердженням його хибним пробоєм. Тепер досягнуто і опір висхідного каналу. Це створює передумови для одного з двох сценаріїв розвитку подій: відскоку від опору аптренда вниз із поверненням до рівня 1,3128 або його пробою зростання до максимумів від 14 липня.

XAU/USD

Котируванням золота вдалося втриматися вище за рівень підтримки 1700, 57. А свічкова модель бичачого поглинання на денному графіку підтверджує локальний розворот ціни вгору і створює передумови для відновлення пари до найближчого опору 1723,14.

Brent
Ціна на нафту марки Brent продовжує тестувати на міцність рівень опору бокового діапазону 92,05 – 94,84. На цьому фоні залишаються актуальними два сценарії розвитку подій: розворот у цьому коридорі вниз або пробій знизу вгору рівня 94,84 з подальшим зростанням до мети 98,43.

Поділіться цією новиною: