Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 5.01.2023

Долар США у четвер трохи відновився проти кошика валют, але його зростання стримано на тлі невеликого покращення апетитів до ризику на тлі відновлення роботи Китаю.

Протоколи грудневого засідання ФРС, опубліковані в середу ввечері, показали, що хоча офіційні особи центробанку погодилися сповільнити темпи агресивного підвищення відсоткових ставок, вони, як і раніше, були зосереджені на стримуванні інфляції та були стурбовані будь-яким «неправильним сприйняттям» свого.

Зараз увага інвесторів зміщується на публікацію п'ятничного звіту з ринку праці США. Попередні дані щодо зміни кількості зайнятих у несільськогосподарському секторі США від агентства ADP за грудень вийдуть о 15:15. Прогнозується зростання із 127 тисяч до 150 тисяч.

EUR/USD

Пара EURUSD у четвер повернула частину втрат і сьогодні продовжує обережне відновлення. Варто враховувати, що реакція американської валюти на дані зайнятості сьогодні може скоригувати ранкові настрої.

Котирування EURUSD намагаються закріпитися вище за рівень підтримки 1,0606, що, у разі успіху, відкриє парі шлях до попередніх максимумів.На чотиригодинному графіку EURUSD пара повернулася в діапазон 1,0606 – 1,0749, продовжуючи торгуватися у середині нього. Міцність обох кордонів залишається під питанням і натомість сьогоднішнього можливого підвищення волатильності на новинах.

GBP/USD

Пара GBPUSD вчора повернулася до опору боковика 1,1904 – 1,2068, але не змогла подолати його і відступила вниз. Зараз пара має запас ходу до підтримки 1,1904, але варто пам'ятати, що рівень 1,2068 може тестуватися на міцність у разі зниження долара США за більш слабких даних від ADP.На чотиригодинному графіку GBPUSD пара повернулася до підтримки діапазону 1,1998 – 1,2104 (між двома пунктирами). Технічно звідси можливе локальне відновлення, якщо на новинах ці технічні орієнтири не будуть зламані.

USD/JPY

Пара USDJPY не втрималася під опором 131,25 і закріпилася вище за нього. Технічно ціна має запас ходу до попередніх максимумів, але до кінця тижня передбачувані сценарії залишаються вразливими до новинних сплесків волатильності.На чотиригодинному графіку USDJPY локальний бичачий прапор, сформований після пробою рівня 131,25, створює технічні передумови для зростання ціни до дзеркального пунктирного опору 134,49.

USD/CAD

На денному графіку USDCAD намітився низхідний тренд. Поточний відступ від його підтримки відкриває котируванням шлях для відновлення в область горизонталі 1,3661, якщо волатильність американської валюти у відповідь на новини не скоригує технічну картину.На чотиригодинному графіку USDCAD на шляху відновлення ціни стоїть рівень опору 1,3565, закріплення вище якого відкриє парі шлях до наступної мети 1,3661.

Gold

Ціни на золото відступили від вчорашніх максимумів, але залишаються у зеленій зоні.

Наразі котирування все ще зберігають запас ходу до опору діапазону 1829,19 – 1873,50, від якого можуть розвернутися, якщо за ці два дні долар виросте у відповідь на дані щодо ринку праці США.

Brent

Ціни на нафту обережно відновлюються на початку торгової сесії четверга на тлі слабкості долара та спроб інвесторів викупити падіння. Проте економічні побоювання стримують відновлення і можуть спричинити повернення до низхідного руху.

Поки що ціна марки Brent зупинила рівень підтримки 77,48, актуальний опір залишається на позначці 81,80. Якщо горизонталь 77,48 не встоїть, наступною метою на південь буде рівень мінімумів 8 грудня.

Поділіться цією новиною: