Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 4.09.2023

Долар США відступив від п'ятничних максимумів у понеділок. Інвестори зважували дані щодо зайнятості в США, які показали деякі ознаки охолодження, посилюючи очікування того, що ФРС, ймовірно, добігає кінця циклу посилення грошово-кредитної політики.

Дані в п'ятницю показали, що в серпні зростання зайнятості в США прискорилося, але рівень безробіття підскочив до 3,8%, а зростання заробітної плати сповільнилося.

Низка економічних даних, які свідчать про уповільнення інфляції, а також про пом'якшення ситуації на ринку праці, посилили враження, що економіка США охолоджується, але водночас не сповільнюється різко, посилюючи надії на м'яку посадку.

Ринки США і Канади закриті в понеділок з нагоди святкування Дня Праці. На цьому тлі ліквідність, ймовірно, буде низькою.

EUR/USD

Пара EURUSD минулого тижня впала до підтримки діапазону 1,0749 – 1,0903. Сьогодні ціна намагається відступити вгору від п'ятничних мінімумів та має достатній запас ходу вгору. Однак через мізерне фону новин сьогодні волатильність може бути низькою.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що пара досягала мінімумів минулого тижня (1,0766) у п'ятницю, але розгорнулася від них нагору. Однак, враховуючи низхідний тренд, не варто виключати ще одного заходу до його підтримки. Альтернативним сценарієм буде продовження поточного зростання до найближчої мети 1,0903.

GBP/USD

Пара GBPUSD не втрималася вище за рівень 1,2647 і повернулася до мінімумів минулого тижня. Відступ до рівня 1,2647 може бути підтвердженням його як опору з подальшим зниженням, так і може повернути пару до максимумів 30 серпня.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо розворот ціни нагору і невеликий запас ходу до опору 1,2647. Подальший напрямок пари залежатиме від того, з якого боку від цього кордону закріпиться ціна.

USD/JPY

Пара USDJPY утрималася в рамках діапазону 144,97 – 146,92 і ще зберігає невеликий запас ходу до його опору. Тестування рівня 146,92 не виключено, але при підйомі вище за нього не виключені вербальні або реальні інтервенції Банку Японії.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що пара продовжує зростати, при цьому локально котируванням залишається технічний потенціал зростання до рівня 146,92.

USD/CAD

Пара USDCAD у п'ятницю піднялася вище за рівень 1,3565 і має технічний потенціал зростання до опору 1,3661.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що ціна відскочила вгору від пунктирного рівня підтримки 1,3509 та зберігає невеликий запас ходу до максимумів минулого тижня. Проте сьогодні у США та Канаді вихідний, тож волатильність пари, швидше за все, залишиться низькою.

Gold

Золото так само консолідується в рамках вузького діапазону 1936,88 - 1949,80. Сили впливу п'ятничних даних забракло для пробою однієї з меж боковика.

Сьогодні обмежений фон новин і вихідний у США сприятимуть невисокій волатильності. При цьому технічно залишаються актуальними такі технічні сценарії: у разі виходу із вказаного діапазону вниз, ціна може прямувати до підтримки 1908,66. А при проби рівня 1949,80 і закріпленні вище за нього наступною метою для зростання буде опір 1974,51.

Brent

Ціни на нафту стабілізувалися у понеділок на тлі очікувань, що великі виробники стримуватимуть постачання. Також підтримку надали на те, що ФРС залишить відсоткові ставки без змін, щоб уникнути ослаблення економіки США.

Котирування марки Brent минулого тижня досягли опору на позначці 89 доларів за барель (зазначено пунктиром). Технічно від нього ціна може повернутися до рівня 85,62, або закріпившись вище 89 доларів за барель, продовжити зростання до мети 92,05.

Поділіться цією новиною: