Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 30.01.2023

Долар США торгується поблизу восьмимісячного мінімуму на понеділок напередодні низки засідань центральних банків цього тижня.

Інвестори очікують, що Федеральна резервна система підвищить ставки на 25 базисних пунктів у середу, а наступного дня піде підвищення ставок на півпункту Банком Англії та Європейським центральним банком. Будь-яке відхилення від цього сценарію може шокувати ринки. Також інвестори уважно прислухатимуться до риторики голів центробанків щодо їхніх планів щодо темпів подальшого посилення.

На цьому фоні тиждень обіцяє бути волатильним, хоча під час торгової сесії понеділка новинний фон буде обмежений.

EUR/USD

Пара EURUSD торгується під рівнем опору боковика 1,0749 - 1,0903, одночасно відкотивши до підтримки локального висхідного тренду. Схоже, що цей канал є полотном бичачого прапора, що створює передумови для зростання пари до рівня 1,1306.

Фундаментально підтримати висхідний рух пари може уповільнення темпів підвищення ставки ФРС з одночасно агресивнішими темпами посилення ЄЦБ.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо відскок ціни вгору від локального дзеркального рівня підтримки 1,0867 та нижньої межі аптренду. До лінії опору каналу пара ще має запас ходу.

GBP/USD

Технічна картина на графіку GBPUSD не змінюється минулого тижня. Пара продовжує консолідуватися під верхньою межею вузького бокового діапазону 1,2307 – 1,2421. На цьому фоні зберігається актуальність реалізації одного з двох сценаріїв: вихід з коридору вгору або спроба закріпитися під рівнем 1,2307 із подальшим зниженням до мети 1,2068. Цього тижня реакція валют на засідання центробанків швидше за все призведе до реалізації одного з них.На чотиригодинному графіку GBPUSD пара продовжує знижуватися після відскоку від опору 1,2421, при цьому ціни залишається достатній запас ходу до найближчого рівня підтримки 1,2307.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує торгуватися в нижній частині бокового діапазону 128,82 – 131,25. У ціни залишається технічний потенціал зростання для його опору.

Альтернативним сценарієм залишається падіння під рівень 128,82 та зниження до найближчої підтримки 126,96, якщо після засідання ФРС долар США впаде.На чотиригодинному графіку триває консолідація пари в середині боковика 128,82 - 131,25 в очікуванні фундаментальних драйверів волатильності. Технічно до виходу новин не виключено повільного руху до підтримки.

USD/CAD

Пара USDCAD після пробою підтримки бокового діапазону 1,3351 – 1,3457 продовжує консолідацію під ним, підтверджуючи відскоком рівень як опір. Це створює передумови для ослаблення ціни наступної підтримки 1,3207. Однак варто пам'ятати, що насичене фон новин може скоригувати технічну картину.На чотиригодинному графіку USDCAD після оновлення мінімумів від 26 січня пара повернулася до рівня 1,3351. Ймовірно, цей відкат ще раз підтвердить горизонталь як опір, що буде сигналом подальшого падіння.

Gold

Золото залишається під тиском в середині бокового діапазону 908,66 - 1949,80 і знаходяться на півдорозі до підтримки 1908,66.

Конфігурація свічок на денному графіку говорить про локальну невизначеність ціни, оскільки учасники ринку готуються до засідань центробанків. До середи технічні орієнтири, ймовірно, залишаться колишніми, а напрям котирувань дорогоцінного металу проясниться до кінця тижня.

Brent

Ціни на нафту впали в понеділок, втративши раніше досягнуті позиції, оскільки підвищення процентних ставок великими центральними банками, що насувається, і ознаки сильного російського експорту компенсують зростаючу напруженість на Близькому Сході.

Проте котирування марки Brent залишаються в рамках бокового діапазону 85,62 - 88,50, опустившись до рівня підтримки. Не виключено, що він може бути протестований на міцність, і у разі несправжнього пробою наступною метою на південь буде горизонталь 81,80.

Поділіться цією новиною: