Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 3.02.2023

Євро та фунт стерлінгів впали проти долара США після того, як ЄЦБ та Банк Англії в четвер заявили, що інфляційний тиск у їхніх економіках став більш керованим.

Тон ЄЦБ був трохи більш голубиним, ніж очікували ринки раніше, в той час, як Банк Англії дав невеликий натяк на те, що вони можуть бути близькими до завершення циклу посилення, що чинило тиск на валюти.

Основними подіями торгової сесії п'ятниці стане публікація звіту з ринку праці США за січень о 15:30, що ймовірно спровокує сплеск волатильності долара США.

Зміна числа зайнятих у несільськогосподарському секторі США (Nonfarm Payrolls), згідно з прогнозом, становитиме 185 тисяч проти 223 тисяч у минулому періоді. Також прогнозується зростання рівня безробіття з 3,5 до 3,6%.

О 17:00 вийде індекс менеджерів із постачання для невиробничої сфери США від ISM. Очікується його зростання у січні з 49,6 до 50,3%.

EUR/USD

Пара EURUSD впала на тлі несподівано голубиної риторики ЄЦБ, внаслідок чого котирування відскочили від лінії опору висхідного тренду. Якщо зараз ціна закріпиться під рівнем 1,0903, це відкриє їй шлях зниження до підтримки 1,0709.На чотиригодинному графіку EURUSD найближчою метою на південь для пари є локальний пунктирний рівень підтримки 1,0777. Але цей технічний сценарій може бути скоригований волатильністю долара в парі у відповідь на звіт ринку праці сьогодні.

GBP/USD

Пара GBPUSD вийшла вниз з бокового діапазону 1,2307 – 1,2421 у четвер на тлі м'яких заяв Банку Англії. Технічно котируванням тепер відкрито шлях на південь до наступної мети 1,2068.На чотиригодинному графіку GBPUSD найближча мета для зниження пари становить 1,2167 (відзначений пунктиром). Якщо він не зупинить падіння, такі технічні орієнтири варто розглядати на рівні 1,2104 та 1,2068.

USD/JPY

Пара USDJPY, незважаючи на зростання долара, залишається під тиском. Котирування консолідуються під рівнем 128,82, що залишає технічний потенціал зниження наступної мети 126,96. Проте, новинний сплеск волатильності долара сьогодні може скоригувати технічні сценарії.На чотиригодинному графіку USDJPY ціна все ще залишається у сценарії відпрацювання трикутника, запас ходу вниз зберігається. Технічний потенціал руху на південь також підтверджується сформованим ведмежим прапором після виходу із трикутника.

USD/CAD

Пара USDCAD повернула частину позицій на тлі дводенного відновлення долара США. Котирування відкотили до пробитого раніше рівня 1,3351. Технічно звідси можливе як підтвердження рівня як опору з подальшим ослабленням ціни, так і спроба закріпитися вище за нього, що відкриє парі шлях для відновлення до мети 1,3457.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що лінія підтримки низхідного тренду зупинила падіння ціни. Тепер парі потрібно пройти рівень опору 1,3351, щоб продовжити висхідну корекцію в рамках каналу.

Gold

Золото впало у четвер на тлі зміцнення долара США, втративши майже всі позиції попередніх двох днів.

У результаті котирування дорогоцінного металу досягли підтримки бічного діапазону 1908,66 - 1949,80 і сьогодні можуть тестувати його на міцність. Чи встоїть рівень 1908,66, залежатиме від реакції американської валюти сьогодні на звіт із зайнятості.

Brent

Ціни на нафту в п'ятницю залишаються під тиском, але зниження стримане. Котирування чорного золота залишаються під тиском другий тиждень поспіль, оскільки ринок очікує подальших ознак відновлення попиту на паливо в Китаї, щоб компенсувати спад, що насувається, в інших великих економіках.

Ціна Brent впритул наблизилася до рівня підтримки бокового діапазону 81,80 – 85,62 і сьогодні може повторно тестувати його на міцність після вчорашнього помилкового пробою.

Якщо закріплення під рівнем 81,80 вдасться, наступною метою ослаблення буде горизонталь 77,48. Альтернативним сценарієм буде розворот догори в поточному коридорі.

Поділіться цією новиною: