Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 25.09.2023

У понеділок долар залишається в зеленій зоні, продовжуючи зростання, досягнуте минулого тижня, після того, як ФРС здивувала ринки, сигналізуючи, що ставкам США доведеться залишатися на більш високому рівні довше, ніж спочатку очікувалося.

У фокусі уваги інвесторів також залишається єна, яка наближається до критичного рівня в 150 єн за долар, що викликає побоювання щодо інтервенцій після того, як Банк Японії та керуючий Кадзуо Уеда спростували надії на будь-який неминучий відхід від своєї ультрам'якої грошово-кредитної політики.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує торгуватися під тиском поблизу підтримки боковика 1,0606 – 1,0695. Технічно звідси можливий як розворот вгору, і спроба пробити рівень 1,0606 і закріпитися нижче.На чотиригодинному графіку EURUSD технічна картина не змінюється кілька торгових сесій поспіль. Пара продовжує консолідацію пари поблизу мінімумів минулого тижня, зберігаючи невеликий запас ходу підтримки 1,0606. Якщо цей рівень встоїть і ціна розгорнеться, цілями для відновлення будуть рівні 1,0695 і 1,0749.

GBP/USD

Пара GBPUSD торгується під тиском на тлі зростання долара США та слабкості фунта. Котирування наближаються до пунктирної підтримки 1,2191. При її досягненні ціна або розгорнеться до опору, або проб'є і закріпиться нижче, що відкриє їй шлях до наступного на південь рівня 1,2068.На чотиригодинний графік GBPUSD бачимо невеликий запас ходу до пунктирної підтримки 1,2191. Від того, з якого боку від цього рівня закріпиться ціна, залежатиме подальший напрямок пари.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує плавно зміцнюватися, намагаючись оновити максимум минулого тижня. У випадку, якщо це вдасться, технічно парі буде відкрито шлях до області 150 єн за долар з поправкою на ймовірність інтервенцій Банку Японії.На чотиригодинному графіку USDJPY межі торгового діапазону для пари знаходяться між пунктирною підтримкою 147,55 та пунктирним опором 148,43. Якщо ціні вдасться закріпитися вище опору, очікується подальшого зростання.

USD/CAD

Пара USDCAD тримається вище підтримки бічного діапазону 1,3457 - 1,3565, залишаючи довгі тіні помилкових пробоїв.

Верхньою межею локального боковика залишається рівень 1,3503, позначений пунктиром. Закріплення вище за нього дозволить котируванням продовжити зростання до рівня 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD пара перейшла до консолідації під пунктирним рівнем опору 1,3503. При цьому на графіку бачимо формування симетричного трикутника, всередині якого ще можуть продовжуватися торги до моменту пробою будь-якої сторони.

Gold

Зростання долара США тримає золото в червоній зоні. При цьому технічно котирування Gold у понеділок залишаються в середині бокового діапазону 1908,66 – 1936,88, звідки можуть сходити до будь-якої з його меж.

Відносно спокійний фон новин цього тижня може тримати долар США і золото, з яким дорогоцінний метал торгується в зворотній кореляції, в рамках зазначеного боковика.

Brent

Ціни на нафту в понеділок балансують між зростанням і зниженням, залишаючись нижчими за п'ятничні максимуми. Інвестори сфокусовані на перспективах посилення пропозиції після того, як Москва запровадила тимчасову заборону на експорт палива, проте, як і раніше, побоюються подальшого підвищення ставок, яке може послабити попит.

Ціна на суміш марки Brent все ще тримається вище за рівень підтримки бічного діапазону 92,05 - 94,84 після відскоку від нього вгору, що не виключає відновлення до його опору.

Альтернативним сценарієм буде пробою підтримки 92,05 та закріплення нижче, що може повернути ціну в область 89 доларів за барель.

Поділіться цією новиною: