Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.12.2022

Долар США виріс у четвер і продовжує відновлення в п'ятницю, оскільки економічні дані, що обнадійливі, зі США підтвердили необхідність збереження агресивного посилення грошово-кредитної політики ФРС, і ще більше підвищили шанси на більш високі відсоткові ставки.

Сьогодні локальному підвищенню волатильності можуть сприяти такі економічні дані:

О 15:30 будуть опубліковані звіти щодо замовлень на товари тривалого користування в США. Базові замовлення на товари тривалого користування у місячному вирахуванні за листопад прогнозуються на рівні 0,1% проти 0,5% у минулому періоді.

Одночасно вийде базовий ціновий індекс видатків на особисте споживання, який становитиме, згідно з прогнозом, 0,2%, як і в минулому періоді. А витрати фізичних осіб скоротяться з 0,8 до 0,2%.

О 15:30 також вийдуть дані щодо ВВП Канади. У минулому періоді зростання економіки у річному обчисленні становило 3,93%. А в місячному вирахуванні зростання економіки прогнозується на рівні 0,1%.

О 17:00 будуть опубліковані дані щодо продажу нового житла в США з листопада. Прогнозується 600 тисяч проти 632 тисяч у минулому періоді.

EUR/USD

Пара EURUSD на денному графіку продовжує проторговувати рівень підтримки 1,0606, не даючи поки що ясності щодо того, з якого боку від нього закріпиться ціна. Технічні сценарії залишаються колишніми - або зростання опору 1,0749, або пробою підтримки 1,0606 і падіння до наступної мети 1,0461.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо невелике розширення діапазону консолідації, що не змінює технічної картини. Враховуючи висхідний тренд, ціна може ще трохи опуститися для його підтримки, після чого розгорнутися вгору.

GBP/USD

Пара GBPUSD на денному графіку пробила підтримку 1,2068 та закріпилася під нею. Враховуючи ведмежий прапор та низхідний тренд, ціль для середньострокового зниження залишається на рівні 1,1904.На чотиригодинному графіку GBPUSD після пробою рівня 1,2068 формується відкат. Ослаблення продовжиться після того, як ця горизонталь буде підтверджена як опір відскоку вниз.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує консолідуватися після різкого падіння цього тижня. Технічний сценарій формування висхідного прапора залишається актуальним.

На цьому фоні рівень підтримки бокового діапазону 131,25 - 135,19, швидше за все, буде пробити, після чого ціна може знизитися до рівня 126,96.На чотиригодинному графіку USDJPY технічна картина поки що залишається колишньою - котирування продовжують малювати полотно ведмежого прапора. У рамках цього руху висхідна корекція може продовжитися ще на якийсь час.

USD/CAD

Пара USDCAD у четвер зросла в рамках бокового діапазону 1,3565 – 1,3661, але вже сьогодні втратила частину позицій. До появи сильного каталізатора новин ціна, ймовірно, залишиться в цих межах.На чотиригодинному графіку USDCAD, враховуючи висхідний тренд, можливе продовження зростання пари. Але раніше вона може сходити вниз до підтримки висхідного каналу і розвернутися раніше, не доходячи до рівня 1,3565.

Gold

Відновлення долара США не дозволило золоту утримати позиції, і за два дні частину попереднього зростання було розгублено.

Котирування дорогоцінного металу пробили підтримку бічного діапазону 1807,92 - 1829,19 і зараз знаходяться на шляху до рівня 1765,25. Тим не менш, розворот вгору може статися раніше, враховуючи сформований висхідний тренд.

Brent

Ціни на нафту намагалися відновитися на тлі очікувань скорочення постачання російської нафти. Це дозволило частково компенсувати побоювання з приводу удару по зростанню попиту на транспортне паливо в США через арктичний шторм, що насувається, який загрожує подорожам у святковий сезон.

Тим не менш, позиції були розгублені, а ціна, не закріпившись вище за максимуми 14-15 грудня, відкотила до підтримки 81,80.

Якщо цей рівень встоїть, котирування мають шанс продовжити зростання до опору 85,62. В іншому випадку ціна може повернутися в бічний діапазон 77,48 – 81,80.

 

Поділіться цією новиною: