Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.05.2023

Долар відновлюється другу торгову сесію поспіль, оскільки зросли очікування, що ставки в США залишатимуться високими протягом тривалого часу. Одночасно тупикова ситуація зі стелею боргу послабила схильність інвесторів до ризику.

Серед членів ФРС, які виступали в понеділок, деякі натякнули, що центральному банку ще багато чого належить зробити в питанні посилення грошово-кредитної політики.

Президент ФРБ Міннеаполісу Ніл Кашкарі заявив, що ставки в США, можливо, мають піднятися «на північ від 6%», щоб інфляція повернулася до цільового показника ФРС у 2%, тоді як президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард заявив, що центральному банку, можливо, все ще доведеться підняти ставки цього року.

Торгова сесія вівторка стане днем публікації випереджаючих економічних індексів PMI. Дані зі США можуть посилити чи послабити очікування зростання ставок, що позначиться на волатильності американської валюти.

EUR/USD

Пара EURUSD залишається під рівнем локального опору 1,0835. Відступ від нього вниз створює передумови для подальшого зниження рівня 1,0749, якщо долар США продовжить зміцнення.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо перехід пари до зниження після консолідації під пунктирним опором 1,0835. У котирувань залишається достатній запас ходу до мети 1,0749.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує тестувати на міцність рівень підтримки 1,2421. На цьому тлі залишаються актуальними як сценарій відновлення пунктирного рівня опору 1,2522, так і ослаблення наступної підтримки 1,2307.На чотиригодинному графіку GBPUSD ціна тестує на міцність пунктирну підтримку 1,2395. Якщо пробою виявиться хибним, є ймовірність повернення ціни до зростання.

USD/JPY

Долар США досяг шестимісячного максимуму щодо ієни у вівторок. Пара USDJPY втрималася вище за рівень 137,66 і тестує на міцність попередній максимум т 18 травня. Закріплення вище за нього дозволить ціні продовжити зростання до рівня 139,37.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо черговий відкат після того, як ціні не вдалося закріпитися вище за максимуми від 18 травня. Найближчими технічними орієнтирами для пари залишаються підтримка 137,66 та опір 139,37.

USD/CAD

Пара USDCAD обережно відновлюється, наближаючись до верхньої межі бокового діапазону 1,3457 – 1,3565. Запас ходу вгору ще є, подальший напрямок пари залежатиме від того, чи опір встоїть 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD опір бокового діапазону 1,3412 - 1,3538 досягнуто та тестується на міцність. Якщо пробою виявиться хибним, ціна розгорнеться. Про подальше зростання можна буде говорити після закріплення вище зони опору 1,3538 – 1,3565.

Gold

Золото не змогло утримати позицій у понеділок, оскільки долар США повернувся до зростання.

Котирування дорогоцінного металу не закріпилися вище рівня 1974,51 і повернулися в діапазон 1949,80 - 1974,51, до нижньої межі якого ще залишається невеликий запас ходу.

Від рівня 1949,80 можливий відступ вгору, при цьому обидві межі зазначеного діапазону можуть тестуватися на міцність у разі підвищення волатильності американської валюти.

Brent

Ціни на нафту до кінця торгової сесії понеділка повернули втрати, а у вівторок тримаються поблизу попередніх максимумів. Інвестори очікують посилення ринку через сезонне зростання попиту на бензин і скорочення постачання з боку виробників ОПЕК+. Проте побоювання щодо ризику дефолту США щодо боргу обмежують зростання.

Нафта марки Brent тримається у верхній частині бокового діапазону 72,59 - 77,48, звідки може попрямувати до будь-якої його меж.

Поділіться цією новиною: