Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.03.2023

У четвер долар США знизився до семитижневого мінімуму після того, як ФРС США натякнула на можливе завершення циклу зростання ставок.

ФРС підвищила базову процентну ставку на 25 базисних пунктів, як і очікувалося, але відмовилася від слів про необхідність «тривалого підвищення» на користь «якогось додаткового» підвищення, через банківську кризу в США.

Ф'ючерси передбачають лише рівні шанси на ще одне підвищення, на відміну від Європи, де ринки очікують на зростання ще на 50 базисних пунктів.

Фунт стерлінгів торгується поблизу семитижневого максимуму, очікуючи на підсумки сьогоднішнього підвищення ставки Банком Англії.

EUR/USD

Пара EURUSD різко зросла у відповідь на ослаблення долара США у середу. Котирування досягли опору 1,0903. Подальший напрямок ціни залежатиме від того, чи зможе пара закріпитися вище за цей кордон. Якщо ні, то варто очікувати зниження рівня підтримки 1,0777 (відзначений пунктиром)На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо тестування опору 1,0903 на міцність. Але для подальшого зростання ціні необхідно закріпитися вище за проміжний пунктирний рівень 1,0927, що обмежує зону помилкових пробоїв попереднього опору.

GBP/USD

Пара GBPUSD у ході зростання стерлінга та ослаблення долара США перейшла до тестування на міцність опору 1,2307. Чи зможе ціна закріпитися вище за цей рівень, чи повернеться до підтримки 1,2191, залежатиме від реакції фунта на сьогоднішнє засідання Банку Англії. При закріпленні ціни вище за рівень 1,2307 зростання може продовжитися до наступної мети 1,2421.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо спробу закріплення ціни вище за пробитий рівень 1,2307. Проте технічні передумови для подальшого зростання можуть бути скориговані волатильною реакцією ціни на новини.

USD/JPY

Торги пари USDJPY у вузькому діапазоні 130,56 – 132,70 між двома пунктирами продовжуються. Зниження долара США у відповідь на засідання ФРС не призвело до пробою рівня 130,56, що створює передумови для відновлення до локального опору 132,70. Якщо поточна підтримка не встоїть і ціна закріпиться під нею, пара може попрямувати до горизонталі 128,82.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо відскок ціни від підтримки 130,56 вгору. Якщо парі вдасться подолати проміжну горизонталь 131,25 шлях для зростання до рівня 132,70 буде відкритий.

USD/CAD

Пара USDCAD повернулася до підтримки бокового діапазону 1,3661 – 1,3715 після того, як долар США знизився у відповідь на пом'якшення заяв ФРС щодо майбутнього підвищення ставок.

Технічно можливий поворот ціни в боковику вгору і повернення до вчорашніх максимумів. Альтернативним сценарієм буде пробою підтримки 1,3661 та закріплення під нею, що відкриє парі шлях до рівня 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD торги пари в діапазоні між підтримкою 1,3661 та опором низхідного тренда говорять про наявність прямокутного низхідного трикутника. Консолідація всередині фігури може тривати ще якийсь час, після чого ціна, швидше за все, вийде з неї вниз.

Gold

Золото повернулося до зростання на тлі зниження долара США. Американська валюта залишається під тиском м'якої риторики ФРС та очікувань про те, що цикл підвищення відсоткових ставок у США наближається до кінця.

Котирування дорогоцінного металу в четвер тестують на міцність опір 1974,51. Закріплення вище за нього дозволить ціні продовжити зростання до рівня 1998,19. Альтернативним технічним сценарієм буде корекція Gold на підтримку 1949,80.

Brent

Зростання цін на нафту сповільнилося після того, як голова ФРС Джером Пауелл підкреслив кредитні ризики банківського сектора для найбільшої економіки світу. Водночас, запаси сирої нафти в США зросли більше, ніж очікувалося, що викликало побоювання щодо скорочення попиту.

Тим часом котирування марки Brent залишаються в зеленій зоні, наближаючись до опору бокового діапазону 72,59 - 77,48. При досягненні рівня 77,48 ціна може розвернутися вниз, так і спробувати пробити його і закріпитися вище. У цьому випадку наступною метою зростання котирувань чорного золота буде рівень 81,80.

Поділіться цією новиною: