Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 22.09.2022

Долар США різко виріс у середу на тлі яструбиної риторики ФРС після того, як центробанк очікувано підняв основну процентну ставку на 0,75%. Зараз учасники ринку очікують ще двох етапів підвищення ставки на три чверті відсоткового пункту на кожному з двох засідань, що залишилися, до кінця року.

Тим часом Банк Японії зненацька провів реальну валютну інтервенцію, підтримавши ієну після м'якої риторики. Це перша інтервенція з 1998 року, що призвела до різкого зростання японської валюти.

Але це не всі важливі події на сьогодні. Попереду ще одне засідання ЦБ.

О 14:00 буде оголошено підсумки засідання Банку Англії. Згідно з прогнозом, Комітет із грошово-кредитної політики одностайним рішенням підвищить основну відсоткову ставку з 1,75% до 2,25%.

О 15:30 очікується публікація звіту щодо первинних заявок на допомогу з безробіття в США. Очікується, що воно зросте з 213 тисяч до 218 тисяч.

EUR/USD

Пара EURUSD завершила торгову сесію середи під рівнем 0,9899. Проте вже сьогодні ціна повернулася до цього кордону. Можливо, вона буде підтверджена як опір. В іншому випадку є можливість повернення в широкий діапазон 0,9899 - 1,0071.
У разі збереження ведмежого сценарію середньостроковою метою на південь залишається рівень підтримки 0,9700.

На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо повернення пари до пробитого вчора рівня 0,9899. Якщо він спрацює тепер як опір, ми можемо побачити або нову консолідацію, або продовження зниження в області 0,9700.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжила падіння у середу на тлі зростання американської валюти та риторики ФРС. Однак у ході сьогоднішнього відновлення більшу частину позицій повернуто і котирування піднялися вище за рівень підтримки 1,1300.
Сьогодні на тлі засідання Банку Англії можливі нові сплески волатильності. Варто враховувати, що актуальний рівень підтримки ціни знаходиться на позначці 1,1239, а середньостроковий опір - на рівні 1,1449.

На чотиригодинному графіку бачимо, що після відкату GBPUSD і повернення в діапазон вище рівня 1,1300 котирування досягли проміжного опору 1,1355 (дзеркальний рівень, зазначений пунктиром). Але на тлі очікуваного підвищення волатильності він може пробити, а технічні орієнтири до кінця дня будуть оновлені.

USD/JPY

Пара USDJPY у четвер впала після того, як Банк Японії провів вербальну інтервенцію. Котирування впали від опору 144,97 і в моменті опускалися в область 140 ієн за долар.
Наразі складно передбачити, де зупиниться ціна, оскільки невідомі цілі регулятора зі зміцнення власної валюти та обсяг інтервенції. Найближча підтримка ціни знаходиться на позначці 140,21.

На чотиригодинному графіку USDJPY на момент написання огляду бачимо повернення ціни після падіння в область 142 ієн за долар. Висновки з технічної картини та прогнози можна буде робити після того, як ринок трохи заспокоїться та перейде до консолідації.

USD/CAD

Пара USDCAD, пробивши вчора рівень опору 1,3457 зараз намагається повернутися під цю горизонталь. До кінця дня стане ясно, чи був цей пробій помилковим. Актуальною підтримкою наразі залишається рівень 1,3351.

На чотиригодинному графіку USDCAD поки не ясно, виявиться повернення до кордону 1,3457 підтвердженням її як підтримки, або переросте в пробій і закріплення нижче. На цьому тлі метою відновлення локально залишається сьогоднішній максимум, а підтримкою, у разі подальшого падіння, горизонталь 1,3351.

Gold

Золото відреагувало на рішення ФРС та зростання долара обмеженою волатильністю. Технічні орієнтири у своїй не змінилися.
Котирування Gold продовжують торгуватись під опором 1679,91, актуальна підтримка залишається на рівні 1646,59. Фундаментальних драйверів для пробою горизонталі 1679,91 та закріплення вище поки не передбачається.

Brent

Ціни на нафту залишаються під тиском, хоча технічні орієнтири поки що не змінюються. Котирування чорного золота трохи впали, але залишилися в рамках тижневої волатильності під опором 92,05.
Технічні сценарії майбутнього розвитку подій залишаються колишніми: або ще більш глибоке падіння в боковику 85,62 - 92,05, або пробою його верхньої межі та зростання до наступного рівня опору 94,84.

Поділіться цією новиною: