Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 22.03.2023

Долар США залишається під тиском п'ятої торгової сесії поспіль. Увага учасників ринку зосереджена на сьогоднішньому оголошенні підсумків засідання ФРС США о 20.00.

Згідно з прогнозом, основну процентну ставку буде підвищено з 4,75% до 5,0%.

При цьому важливе значення матиме риторика голови ФРС Джерома Пауелла під час прес-конференції, яка розпочнеться о 20.30. Інвестори шукатимуть сигнали про плани центробанку щодо подальшої зміни грошово-кредитної політики в умовах поки що непереможеної високої інфляції та банківської кризи в США.

EUR/USD

Зростання пари EURUSD було зупинено зоною опору 1,0749 – 1,0777. З технічного погляду розворот від неї вниз поверне пару до найближчої пунктирної підтримки 1,0695. Якщо ціні вдасться закріпитися вище поточної зони опору, наступною метою для зростання буде рівень 1,0903.На чотиригодинному графіку EURUSD пара консолідується під пунктирним рівнем опору 1,0777. Для подальшого зростання парі необхідно закріпитися вище за нього, підтвердивши як підтримку. Становище пари щодо цього рівня, найімовірніше, проясниться вже після оголошення підсумків засідання ФРС.

GBP/USD

Пара GBPUSD у середу повернула усі втрати торгової сесії четверга. Британський фунт виріс у відповідь на дані про зростання інфляції у Великій Британії. На цьому фоні зросла можливість підвищення ставки Банком Англії в четвер. Проте, сьогодні динаміку пари може скоригувати реакція долара США на риторику ФРС.

У середині європейської сесії середи пара GBPUSD продовжує торгуватися під опором 1,2307. Від нього є ймовірність відкату до рівня підтримки 1,2191 або пробою рівня 1,2307 із подальшим зростанням ціни до наступної мети 1,2421.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо, що у пари залишається невеликий запас ходу до опору боковика 1,2191 – 1,2307. Становище ціни щодо рівня 1,2307, найімовірніше, проясниться вже після засідання ФРС.

USD/JPY

Пара USDJPY відновилася в рамках вузького діапазону 130,56 – 132,70 між двома пунктирами. Якщо його опір буде пробито, наступною метою відновлення пари буде опір 135,19. Але сплеск волатильності долара США сьогодні може спричинити оновлення технічних орієнтирів.На чотиригодинний графік USDJPY бачимо, що пара консолідується під опором 132,70. Закріплення вище за нього дозволить ціні продовжити зростання, тоді як альтернативним сценарієм буде повернення ціни до підтримки 130,56.

USD/CAD

Пара USDCAD третій день торгується в рамках бокового діапазону 1,3661 – 1,3715. Сьогодні ціна відскакує від його опору вниз, але на тлі можливого підвищення волатильності долара США у відповідь на риторику ФРС є можливість виходу ціни з цього коридору.

Наступним опором служить рівень 1,3794, а якщо ціна вийде з боковика донизу, ціна може вирушити до підтримки 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD залишається актуальним низхідний тренд, причому ціна повернулася під рівень 1,3715, що технічно може повернути пару до вчорашніх мінімумів.

Gold

Ціни на золото завершили торгову сесію вівторка під рівнем 1949,80. Сьогодні ціна дорогоцінного металу залишається під цим кордоном, маючи великий запас ходу до наступного на південь рівня 1908,66.

Проте сценарій зниження може бути скоригований волатильною реакцією долара на оголошення підсумків засідання ФРС та риторику глави центробанку Джерома Пауелла. Швидше за все, тут спрацює зворотна кореляція котирувань дорогоцінного металу з американською валютою.

Brent

Ціни на нафту впали на азіатських торгах у середу після дводенного зростання. Причиною стали дані галузевого звіту, які показали, що запаси сирої нафти США несподівано зросли минулого тижня, що може бути ознакою можливого послаблення попиту.

Проте до європейської сесії частину втрат котирування марки Brent компенсували, намагаючись перейти у зелену зону. Ціна, як і раніше, тримається вище за рівень підтримки 72,59, зберігаючи достатній запас ходу до опору 77,48.

Поділіться цією новиною: