Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 2.02.2023

Долар США впав у четвер після того, як засідання ФРС надало ринкам упевненість у тому, що закінчення кампанії щодо підвищення процентної ставки центральним банком близько.

Інвестори сприйняли як голубиний натяк заяву голови ФРС Джерома Пауелла про те, що «дефляційний процес розпочався». Хоча він також дав зрозуміти, що відсоткові ставки продовжуватимуть зростати.

Долар упав після коментарів Пауелла, але у четвер відновив частину позицій.

Основними подіями торгової сесії четверга будуть засідання Банку Англії та ЄЦБ.

О 14:00 буде оголошено підсумки засідання Банку Англії. Очікується, що основну процентну ставку буде підвищено з 3,50% до 4,0%.

Одночасно буде опубліковано протокол Комітету з грошово-кредитної політики.

О 15.15 стануть відомі підсумки засідання ЄЦБ. Очікується підвищення процентної ставки із 2,50% до 3,0%. Також буде опубліковано заяву щодо монетарної політики ЄЦБ.

О 15:30 вийдуть щотижневі дані щодо первинних звернень за допомогою з безробіття в США. Прогнозується зростання за тиждень із 186 тисяч до 200 тисяч заявок.

О 15.45 відбудеться прес-конференція ЄЦБ.

О 16:15 виступить голова Банку Англії Ендрю Бейлі.

О 17:15 очікується виступ глави ЄЦБ Крістін Лагард.

EUR/USD

Пара EURUSD у середу пробила рівень 1,0903 і досягла верхньої межі аптренда в області значень 1,1000. Сьогодні розворот у рамках тренду чи продовження зростання залежатиме від риторики ЄЦБ після підвищення процентної ставки.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що пара відкочується вниз після вчорашнього зростання, що може завершитися підтвердженням рівня 1,0903 як підтримка. Говорити про нові технічні орієнтири можна буде після того, як заспокоїться волатильність новин.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує консолідацію в рамках бокового діапазону 1,2307 – 1,2421. Сьогоднішнє рішення Банку Англії щодо ставки та заяви щодо необхідності подальшого посилення монетарної політики, швидше за все, призведуть до сплеску волатильності стерлінгу, що може вивести пару за межі зазначеного боковика.На чотиригодинному графіку GBPUSD частина вчорашнього зростання в боковику 1,2307 - 1,2421 нівельована на тлі корекції, що почалася, у котирувань залишається запас ходу на південь. Поки невідомо, чи встоять його кордони на тлі сьогоднішніх новин.

USD/JPY

Пара USDJPY впала, відскочивши від лінії опору низхідного тренду, чому фундаментально сприяло ослаблення долара США. Рівень підтримки 128,82 пробитий, і якщо ціна закріпиться під ним, наступною метою на південь буде 126,96 горизонталь.На чотиригодинному графіку USDJPY ціна вийшла вниз із трикутника, що в рамках відпрацювання фігури створює передумови для ослаблення ціни до рівня 126,96.

USD/CAD

Зростання пари USDCAD залишається під тиском зниження долара США. Котирування опустилися до середини бокового діапазону 1,3207 – 1,3351, у якому зберігається запас ходу вниз.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара досягла підтримки низхідного тренду. Це створює передумови для обережності трейдерів, оскільки нижча ціна може не впасти. Тим не менш, міцність цього рівня залишається під питанням через збереження насиченого фундаментального фону цього тижня.

Gold

Золото різко виросло в середу після того, як американська валюта впала у відповідь на риторику глави ФРС Джерома Пауелла.

Котирування дорогоцінного металу вийшли вгору з бокового діапазону 1908,66 - 1949,80. Якщо закріплення вище за рівень 1949,80 сьогодні вдасться, наступною метою для зростання буде опір 1974,51.

Brent

Ціни на нафту намагалися відновитись у четвер після падіння на попередній сесії. Послаблення долара повернуло інтерес до ризикових активів, а рішення ОПЕК+ про продовження скорочення видобутку допомогло послабити побоювання щодо надмірної пропозиції.

Однак на початку європейської торгової сесії четверга хиткі позиції розгубилися, а котирування Brent повернулися в червону зону на тлі відкату долара США.

Зараз ціна Brent знаходиться поблизу підтримки бокового діапазону 81,80 – 85,62. У ньому можливе відновлення, але якщо підтримку буде пробито, наступною метою на південь виявиться горизонталь 77,48.

Поділіться цією новиною: