Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 19.01.2023

Долар впав у четвер після того, як багато даних показали, що економіка США втрачає імпульс. Тим часом ієна, яка залишається під пильною увагою трейдерів, відновилася на очікуваннях на те, що Банк Японії відмовиться від надм'якої грошово-кредитної політики.

Дані США, опубліковані в середу, показали, що роздрібний продаж у грудні впав найбільше за рік, а виробництво в обробній промисловості пережило найбільше падіння майже за два роки, що викликало побоювання, що найбільша економіка світу рухається до рецесії.

Сьогодні варто звернути увагу на новини з єврозони та США, які можуть стати локальними каталізаторами волатильності за значного відхилення фактичних значень від прогнозу.

О 14:30 буде опубліковано протокол ЄЦБ щодо грошово-кредитної політики.

О 15:30 вийдуть дані щодо кількості виданих дозволів на будівництво США за грудень. Згідно з прогнозом, воно складе 1,370 мільйона проти 1,350 мільйона в минулому періоді.

О 15:30 також буде опубліковано щотижневий звіт щодо кількості первинних звернень за допомогою з безробіття в США. Очікується, що показник становитиме 214 тисяч проти 205 тисяч за попередній тиждень.

Одночасно індекс виробничої активності від ФРБ Філадельфії прогнозується на рівні -11,0 у січні проти -13,8 у минулому періоді.

О 18:00 вийде щотижневий звіт із запасів сирої нафти в США, що може позначитися на котируваннях чорного золота. За тиждень раніше він показав зростання запасів на 18,962 мільйона барелів.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує торгуватися в рамках боковика 1,0749 - 1,0903, при цьому реальний діапазон торгів залишається між максимумами та мінімумами торгової сесії середовища.На чотиригодинному графіку EURUSD сформовано локальний діапазон торгів 1,0777 – 1,0867 між двома зеленими пунктирами. Після сьогоднішнього розвороту від його підтримки вгору ціна має запас ходу до верхньої межі боковика.

GBP/USD

Пара GBPUSD після вчорашнього зростання досягла опору 1,2421, але відкотила від нього донизу, зупинившись у підтримки 1,2307. Звідси можливе як відновлення до вчорашніх максимумів, і повернення на боковик 1,2068 - 1,2307.На чотиригодинному графіку GBPUSD консолідація вище за рівень підтримки 1,2307 не виключає відновлення ціни до опору 1,2421.

USD/JPY

Ієна повернула вчорашні втрати, оскільки, незважаючи на те, що Банк Японії залишив монетарну політику та коридор прибутковості без змін у середу, трейдери не відкидають майбутнього посилення грошово-кредитної політики.

Пара USDJPY не змогла закріпитися вище за пробитий вчора рівень 128,82 і продовжує консолідцію під ним, зберігаючи запас ходу до підтримки 126,96.На чотиригодинному графіку пара USDJPY підтвердила як опір рівень 128,82. Найближчою метою на південь є попередні максимуми, а після їх оновлення можливе досягнення підтримки 126,96.

USD/CAD

Пара USDCAD вийшла вгору з бокового діапазону 1,3350 – 1,3457 і тепер у ціни залишається невеликий запас ходу до наступної мети 1,3565. Середньостроковою технічною метою відновлення служить рівень 1,3715, але рух до нього може йти з відкатами.На чотиригодинному графіку USDCAD після вчорашнього імпульсного зростання, схоже, формується бичачий прапор. У цьому випадку пара має технічний потенціал подальшого зміцнення до мети 1,3661.

Gold

Ціни на золото зросли в четвер, майже нівелювавши вчорашні втрати, оскільки інвестори продовжують оцінювати шанси на те, що ФРС США уповільнить темпи підвищення процентних ставок.

Проте ціна знаходиться під рівнем 1908,66, який поки що працює як опір, хоча все ще тестується на міцність. Якщо закріплення під ним вдасться, котирування дорогоцінного металу можуть продовжити зниження до рівня 1873,50.

Brent

Ф'ючерси на нафту впали у четвер після вчорашнього зниження через побоювання рецесії. Різке зниження роздрібних продажів і виробництва у США зіпсувало перспективи попиту, тоді як галузеві дані, що свідчать про несподіваний стрибок запасів нафти в США, також чинили тиск на ціни.

Котирування нафти марки Brent повернулися під рівень 85,62 і якщо закріпляться під ним, то можуть продовжити ослаблення до підтримки 81,80.

Поділіться цією новиною: