Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 16.06.2023

Американська валюта завершила торгову сесію четверга падінням. Iндекс долара пробив сильний рівень підтримки 102,35, що підвищує можливість подальшого ослаблення.

Незважаючи на паузу у підвищенні ставок ФРС у середу дала зрозуміти, що до кінця цього року вартість запозичень, можливо, все ж таки доведеться підвищити на цілих піввідсотка.

Але ряд даних у четвер змусив ринки поставити під сумнів цю точку зору, оскільки економічна активність у Сполучених Штатах уповільнюється, а інфляція знижується.

Виробництво на заводах у США у травні майже зупинилося, зіткнувшись із труднощами через вищі відсоткові ставки, тоді як ціни на імпорт у США минулого місяця також впали.

Окремий звіт Міністерства праці показав, що початкові заявки на допомогу по безробіттю штату залишилися без змін і з урахуванням сезонних коливань склали 262 000 за тиждень, що закінчився 10 червня, що вище за прогноз економістів у 249 000 заявок.

Проте роздрібні продажі у США у травні несподівано зросли.

На тлі яструбиної політики ЄЦБ та очікування підвищення ставок Банком Англії індекс долара може й надалі знижуватися проти кошика валют.

EUR/USD

Євро досяг 15-річного максимуму по відношенню до ієни після того, як ЄЦБ підвищив відсоткові ставки восьмого разу поспіль до 3,5% і дав зрозуміти, що продовжить посилення. Пара EURUSD пробила рівень 1,0903 і зберігає невеликий запас ходу до наступного рівня 1,0973, позначеного пунктиром. Якщо ціна проб'є його, зростання продовжиться до мети 1,1034.На чотиригодинному графіку зростання пари EURUSD у діапазоні 1,0903 – 1,0973 формується бичачий прапор, що підтверджує ймовірність продовження зростання ціни.

GBP/USD

Пара GBPUSD оновила тринадцятимісячні максимуми на тлі зниження долара США та очікувань щодо зростання ставки Банку Англії. Котирування закріпилися вище за рівень 1,2647 і досягли наступної мети 1,27777, яка зараз тестується на міцність. Закріплення вище за цей рівень відкриє парі шлях до наступної мети 1,2989.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо спробу закріплення вище за рівень 1,2777, що підвищує ймовірність подальшого зростання пари.

USD/JPY

Єна впала в п'ятницю після того, як Банк Японії в п'ятницю зберіг наднизькі відсоткові ставки і підтвердив свою «голубину» позицію, яка йде врозріз із яструбиною політикою світових центробанків.

Пара USDJPY повернула вчорашні втрати в діапазоні 140,21 – 141,84. Поки що ціну зупиняє опір широкого висхідного тренду, від міцності якого залежатиме подальший напрямок пари.На чотиригодинному графіку пари USDJPY у пари залишається невеликий запас ходу до вчорашніх максимумів у коридорі 140,21 – 141,84 та запас ходу до його верхньої межі. З технічної точки зору для ціни є два можливі сценарії: пробій рівня 141,84 і закріплення вище, що відкриє шлях до мети 144,97 або розворот вниз.

USD/CAD

Канадський долар зміцнився проти американської валюти, чому сприяло зростання ціни на нафту та послаблення долара США на тлі сумнівів щодо подальшого підвищення ставок ФРС.

Котирування USDCAD пробили пунктирний рівень підтримки 1,3274 та досягли наступного на південь рівня 1,3207. Від нього можливий або розворот догори, або спроба пробою із закріпленням нижче, що відкриє ціні шлях для подальшого зниження.На чотиригодинному графіку USDCAD пара перейшла до консолідації поблизу рівня підтримки 1,3207. Після завершення проторгування напрямок ціни залежатиме від настроїв учасників ринку щодо американської валюти.

Gold

Золото змогло втриматися вище за пунктирний рівень підтримки після помилкового пробою. Долар США повернувся до зниження, що підтримало котирування дорогоцінного металу.

У п'ятницю котирування Gold повернулися в діапазон 1949,80 – 1974,51, залишаючись на півдорозі до його опору.

Brent

Ціни на нафту впали у п'ятницю, але зберегли тенденцію до першого тижневого зростання за останні три роки. Такій динаміці сприяли надії на те, що скорочення постачання ОПЕК+ та підвищення попиту з боку найбільшого імпортера сирої нафти Китаю викличуть напругу на ринку в другій половині року.

Котирування марки Brent виросли до середини бокового діапазону 72,59 - 77,48, зберігаючи запас ходу до його верхнього кордону.

Поділіться цією новиною: