Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 16.02.2024

Долар зміцнився у п'ятницю після двох днів зниження, але все ще перебуває на шляху до п'ятого щотижневого зростання поспіль, оскільки інвестори знизили очікування на зниження ставок ФРС.

Долар опинився під тиском після неоднозначних даних щодо США: у січні роздрібні продажі впали більше, ніж очікувалося, а окремий звіт наголосив на напруженості на ринку праці.

За даними інструменту CME FedWatch, трейдери зараз оцінюють 53% ймовірність зниження ставок у червні, тоді як спочатку передбачалося, що березень стане відправною точкою циклу пом'якшення політики ФРС.

Сьогодні о 15:30 буде опубліковано індекс цін виробників США (PPI) за січень. Базовий PPI, як очікується, становитиме 0,1% проти 0,0% у минулому періоді. А PPI у місячному вирахуванні складе 0,1% проти -0,1% у грудні.

EUR/USD

Пара EURUSD відновлюється в межах діапазону 1,0724 – 1,0818 між двома пунктирами. У ціни залишається невеликий запас ходу до його верхнього кордону, але реакція долара США на дані PPI може скоригувати напрямок.На чотиригодинному графіку EURUSD продовжується відновлення пари в рамках низхідного тренду. Закріплення ціни вище за горизонталь 1,0749 створює передумови для зростання до лінії опору каналу в області значень 1,0790.

GBP/USD

Фунт ненадовго піднявся в п'ятницю після того, як дані показали, що роздрібні продажі у Великій Британії в січні зростали найшвидшими темпами майже за три роки. Однак це мало що змінило в очікуваннях щодо грошово-кредитної політики Банку Англії.

Пара GBPUSD залишається в середині коридору 1,2503 – 1,2647, звідки може сходити до будь-якого з його кордонів.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо, що зниження пари було зупинено лише на рівні лютневих мінімумів. Відновлення від цього кордону може тривати до рівня опору 1,2647.

USD/JPY

Пара USDJPY проторговує психологічний рівень у 150 єн за долар, залишаючись на роздоріжжі. Технічно ймовірні сценарії як зростання рівня 151,72, і відкат в область 148 єн за долар.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що пара піднялася вище рівня 150,00, але поки що складно робити висновки про те, з якого боку від цієї горизонталі вона закріпиться. Локально тижневі максимуми можна як найближчої мети відновлення.

USD/CAD

Пара USDCAD впала на тлі зниження долара США, повернувшись до підтримки діапазону 1,3457 – 1,3565. Звідси можливе як відновлення в коридорі, так і закріплення нижче за рівень 1,3457, що відкриє котируванням шлях до лютневих мінімумів.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара опустилася до підтримки низхідного каналу. Звідси можливий третій відскок від лінії підтримки тренду та відновлення до найближчої мети 1,3565.

Gold

У п'ятницю золото зіштовхнулося з другим тижневим падінням поспіль після того, як несподіваний стрибок споживчих цін у США змусив трейдерів переосмислити свої очікування щодо зниження ставок. Однак до кінця тижня зливки відіграли частину втрат після падіння споживчих витрат.

На денному графіку, після виходу вниз із симетричного трикутника, ціна зберігає потенціал зниження до рівнів 1974,51 та 1949,80. Локально ціні необхідно визначитися з положенням щодо рівня 1998,19.

Brent

Нафта впала у п'ятницю, оскільки прогноз Міжнародного енергетичного агентства про уповільнення попиту компенсував підтримку геополітичної напруженості та сподівань на те, що Федеральна резервна система США може знизити відсоткові ставки раніше, ніж очікувалося.

Котирування марки Brent проторговують рівень 81,80, залишаючись у невизначеності на роздоріжжі між зростанням до опору 85,62 або повернення до підтримки 77,48.

Поділіться цією новиною: