Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 16.02.2023

Долар США виріс у середу після того, як дані Міністерства торгівлі США показали, що роздрібний продаж у США різко зріс у січні після двох послідовних щомісячних спадів.

Але вже у четвер американська валюта втратила частину позицій, оскільки індекс долара залишається під сильним опором, а драйверів для його пробою поки що недостатньо.На ринку зберігається підвищений апетит до ризику на тлі ознак поліпшення загальних перспектив глобального зростання після багатьох сильних економічних даних із США, навіть незважаючи на те, що ФРС, схоже, налаштована на подальше підвищення процентних ставок.

Сьогодні о 15:30 буде опубліковано блок даних із США, головним із яких буде індекс цін виробників (PPI). У місячному вирахуванні за січень він, згідно з прогнозом, зросте з -0,4% до 0,4%, а відхилення фактичних даних від очікуваних може призвести до локального сплеску волатильності.

EUR/USD

Пара EURUSD на тлі бічної динаміки долара США залишається в рамках локального коридору 1,0695 – 1,0777 між двома пунктирами. Зараз у ньому ціни залишається запас ходу до опору.На чотиригодинному графіку пара EURUSD відступила вгору від підтримки локального діапазону 1,0695 - 1,0777 і, ймовірно, продовжить зростання його опору. Вихід з боковика можливий при появі сильного драйвера новин, але таких поки не передбачається.

GBP/USD

Падіння пари GBPUSD у середу було зупинено локальним рівнем підтримки 1,1990, зазначеним пунктиром. Від нього котирування мають потенціал відновлення до вчорашніх максимумів. Альтернативним сценарієм буде його пробою та подальше зниження до рівня 1,1904.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо відсік вгору від підтримки 1,1990. Бічна динаміка в діапазоні 1,1990 - 1,2166 може продовжитися, оскільки поки що надходять новин як каталізаторів не вистачає для впевненого зростання в тренді або його перелому.

USD/JPY

Пара USDJPY відновлюється після того, як закріпилася вище за дзеркальний рівень 132,70. Сьогодні спостерігається відкат від максимумів четверга, проте до мети в області 134,64 - 135,19 котирувань ще має запас ходу.На чотиригодинному графіку USDJPY пара консолідується, проте зберігаючи технічний потенціал досягнення найближчого опору 134,64, зазначеного пунктиром. Альтернативним сценарієм буде повернення до підтримки 132,70.

USD/CAD

Пара USDCAD залишається в середині бокового діапазону 1,3351 – 1,3457, в якому виросла в середу. Відкочування від вчорашніх максимумів залишає котируванням запас ходу до будь-якої з кордонів коридору.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара після зростання відкотила до проміжного дзеркального рівня підтримки 1,3385. Якщо він встоїть, наступною метою відновлення буде опір 1,3457.

Gold

Золото обережно відновлюється, оскільки долар перейшов до зниження. Проте котирування Gold залишаються поблизу рівня підтримки бокового діапазону 1829,19 - 1873,50, в якому зберігають великий запас ходу для відновлення.

Альтернативним сценарієм може бути повторне тестування на міцність рівня 1829,19. У разі закріплення під ним наступною метою на південь буде підтримка 1807,92.

Brent

Ціни на нафту трохи зросли у четвер після триденного зниження. Надії на стійке відновлення попиту на паливо у найбільшому споживачі нафти в Китаї компенсували втрати, пов'язані зі зміцненням долара та значним зростанням запасів сирої нафти у США.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що попит на нафту зросте на 2 млн. барелів на добу в 2023 році, що на 100 000 барелів на добу, при цьому на Китай доведеться збільшення на 900 000 барелів на добу.

Тим не менш, ціна марки Brent все ще залишається під рівнем опору 85,62, хоча може тестувати його на міцність. У разі закріплення вище за нього котирування можуть відновитися до максимумів тижня.

Поділіться цією новиною: