Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 15.09.2022

Долар США залишається поблизу своїх максимальних значень, що чинить тиск на кошик валют. Учасники ринку очікують, що ФРС продовжить агресивно посилювати монетарну політику на вересневому засіданні, що залишається головним чинником зростання USD.

Сьогодні о 15:30 буде опубліковано блок макроекономічних даних із США, які можуть вплинути на волатильність американської валюти. Найважливішим буде звіт із роздрібних продажів США.

Очікується, що обсяг роздрібного продажу в місячному вирахуванні зросте з 0,0% до 0,2%, а базовий індекс роздрібного продажу, згідно з прогнозом, скоротиться з 0,4% до 0,1%.

Також буде опубліковано звіт за кількістю первинних звернень за допомогою з безробіття в США, кількість яких очікується на рівні 226 тисяч проти 222 тисяч у минулому періоді.

У цей час вийде індекс виробничої активності США від ФРБ Філадельфії за вересень. Очікується, що він знизиться з 6,2 до 2,8.

EUR/USD

Пара EURUSD другий день не може визначитися із закріпленням вище або нижче зони підтримки 0,9973 - 0,9989 між двома синіми пунктирами, проторговуючи її. Якщо новини нададуть американській валюті новий імпульс, це ймовірно внесе ясність у подальший напрямок ціни.

На чотиригодинному графіку EURUSD найближчий діапазон торгів обмежений максимумами та мінімумами вчорашнього дня. Пробивши один із них, пара зможе реалізувати або сценарій зростання, або продовжити падіння.
Актуальний опір у разі поновлення вчорашніх максимумів буде на рівні 1,0071. Якщо EURUSD оновить мінімуми середовища, закріпившись нижче зони підтримки 0,9973 - 0,9989, котирування продовжать зниження до рівня 0,9899.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує консолідацію поблизу рівня підтримки 1,1498 (нижній синій пунктир). Подолати опір 1,1601 котируванням не вдалося, проте технічно після вчорашнього відкату не виключено повернення до цього рівня.

На чотиригодинному графіку діапазон торгів GBPUSD обмежений локальною підтримкою 1,1498 та найближчим опором 1,1601, які відзначені синіми пунктирами. Зараз пара наближається до його нижньої межі, звідки можливий розворот із подальшим відновленням у коридорі.
Альтернативним сценарієм буде пробою рівня 1,1498 із подальшим падінням до горизонталі 1,1409.

USD/JPY

Пара USDJPY проторговує рівень опору широкого висхідного каналу і горизонталь, сформовану рівнем 100 за Fibo Expansion в області 143,46 ієн за долар.
Така технічна картина залишає майже рівноцінну ймовірність одного з двох сценаріїв: зростання до опору 144,98 сформованого максимумами 7 вересня або падіння до рівня підтримки 141,88 (синій пунктир).

На чотиригодинному графіку пари USDJPY бачимо відкат ціни до опору 143,46 (рівень 100 Fibo Expansion). Якщо він буде підтверджений у відскоку вниз, очікується подальшого послаблення до рівня підтримки 141,88.

USD/CAD

Пара USDCAD теж не відрізняється високою волатильністю, продовжуючи консолідацію між рівнем опору широкого висхідного каналу та горизонтальною підтримкою 1,3128.
Для пробою верхньої межі діапазону необхідний сильний фундаментальний драйвер, яким може стати хіба що засідання ФРС наступного тижня. А поки котирування мають невеликий запас ходу для відкату до підтримки.

На чотиригодинному графіку USDCAD кілька помилкових пробоїв опору широкого апртенду створюють передумови зниження пари до найближчого рівня підтримки 1,3128, тим паче, що невеликий запас ходу до цього рівня залишається.

XAU/USD

Золото лишається під тиском сильного долара США. Котирування дорогоцінного металу в середу пробили рівень підтримки 1700,57, а сьогоднішня денна свічка відкрилася під цим рівнем, підтвердивши його як опір.
Тепер XAUUSD має достатній запас ходу до наступного рівня підтримки 1677,08.

Brent

Ціни на нафту четверту торгову сесію поспіль залишаються в рамках боковика 92,05 – 94,84. Для виходу з нього потрібен фундаментальний драйвер. До його появи консолідація може продовжуватись.
У разі пробою рівня 92,05 ціна чорного золота матиме можливість продовжити зниження до найближчої підтримки 88,81 (нижній синій пунктир). А якщо ціна проб'є верхню межу поточного діапазону, метою зростання буде опір 98,43.

Поділіться цією новиною: