Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 15.02.2023

Долар США волатильно відреагував на дані щодо інфляції у США у вівторок, але в результаті зріс. Стабільно високі значення індексу споживчих цін США були також підтримані жорсткої риторикою про відсоткові ставки з боку представників Федеральної резервної системи.

Інфляція в США прискорилася в місячному вирахуванні в січні, збільшившись на 0,5%, як і очікувалося, частково через підвищення вартості оренди та продуктів харчування. У річному обчисленні ціни зросли на 6,4%. Це нижче 6,5% у грудні, але вище за очікування економістів у 6,2%.

Сьогодні долар може волатильно реагувати на статистику із роздрібних продажів США, яка буде опублікована о 15:30.

Очікується, що базовий індекс роздрібних продажів у місячному вирахуванні вийде на рівні 0,8% проти -1,1% у минулому періоді. При цьому обсяг роздрібного продажу, згідно з прогнозом, становитиме 1,8% проти -1,1% місяцем раніше.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує торгуватися біля лінії підтримки висхідного каналу, при цьому не виходячи за межі локального боковика 1,0695 – 1,0777 між двома пунктирами. На цьому тлі не втрачають імовірності як сценарій відновлення в тренді, так і вихід із нього вниз.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо спробу пари відновитись від підтримки локального діапазону 1,0695 - 1,0777, що відкриває котируванням шлях до його опору. Але варто пам'ятати про можливу реакцію долара в парі на новини, що може скоригувати технічну картину.

GBP/USD

Фунт стерлінгів впав після того, як дані показали, що інфляція у Великій Британії знизилася більше, ніж очікувалося в січні, що дещо послабило тиск на Банк Англії щодо подальшого підвищення ставок.

Котирування GBPUSD не змогли у вівторок закріпитися вище за максимуми 2 лютого, а тепер перебувають на шляху до локального рівня підтримки 1,1990, зазначеного пунктиром.На чотиригодинний графік GBPUSD лінія підтримки аптренда продовжує тестуватися на міцність. Від неї може статися як відскок вгору, що поверне пару до висхідної динаміки, так і пробою рівня 1,2068 з подальшим зниженням до пунктирної підтримки 1,1990.

USD/JPY

Пара USDJPY обережно відновлюється після виходу з локального бокового діапазону 130,56 - 132,70. Якщо рівень 132,70 втримається як підтримка, наступною метою для зростання буде область 134,64 - 135,19.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що пробита вчора горизонталь 132,70 підтверджена як підтримка відскоком та хибними пробоєм. Це відкриває котируванням шлях до найближчого опору 134,64, позначеного пунктиром.

USD/CAD

Пара USDCAD у ході реакції на звіт щодо інфляції у США у вівторок сходила до мінімумів 2 лютого, після чого так само різко відновилася. Котирування повернулися в діапазон 1,3351 – 1,3457, в якому є технічний потенціал відновлення.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що зниження в даунтренді відновлено, і тепер ціна може повернутися до лінії опору поблизу горизонтального рівня 1,3457.

Gold

Золото знижується під тиском долара США, що росте, враховуючи зворотну кореляцію дорогоцінного металу з американською валютою.

Котирування Gold досягли підтримки бокового діапазону 1829,19 – 1873,50. Звідси можливий або розворот вгору і відновлення коридорі, або спроба виходу вниз.

Якщо ціні вдасться пробити рівень 1829,19 і закріпитись під ним, наступною метою на південь буде підтримка 1807,92.

Brent

Котирування чорного золота третю сесію торгуються під тиском. У вівторок галузевий звіт вказав на зростання нафтових запасів у США, а очікування подальшого підвищення процентних ставок викликало побоювання щодо зниження попиту на паливо та погіршення економічних перспектив.

На цьому фоні ціна марки Brent не змогла закріпитися вище за рівень 85,62 у вівторок і сьогодні торгується під ним. На цьому фоні є технічний потенціал послаблення до підтримки висхідного каналу в області 83 доларів за барель.

Поділіться цією новиною: