Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 14.12.2023

У четвер долар впав до нового чотиримісячного мінімуму після того, як останні економічні прогнози ФРС засвідчили, що цикл підвищення відсоткових ставок завершився і в 2024 році очікується зниження вартості запозичень.

Голова ФРС Джером Пауелл заявив на засіданні Федерального комітету з відкритого ринку (FOMC) у середу, що історичне посилення грошово-кредитної політики, ймовірно, завершилося, і обговорення скорочення вартості запозичень "входить у поле зору". Політики були майже одностайні у своїх прогнозах, що вартість запозичень знизиться у 2024 році.

За даними інструменту CME FedWatch, зараз ринки оцінюють імовірність зниження ставки в березні приблизно в 75% порівняно з 54% тижнем раніше.

Сьогодні буде насичений новинний фон.

О 14:00 будуть оголошені підсумки засідання Банку Англії. Очікується, що основна процентна ставка буде збережена на рівні 5,25%. Одночасно буде опубліковано Протокол засідання Комітету з грошово-кредитної політики.

О 15:00 очікується публікація листа Банку Англії щодо інфляції.

О 15:15 очікується рішення ЄЦБ щодо процентної ставки. Згідно з прогнозом, вона буде залишена незмінною на рівні 4,50%. Одночасно буде опубліковано заяву ЄЦБ щодо монетарної політики.

О 15:30 вийде звіт з роздрібних продажів у США за листопад. Базовий індекс роздрібних продажів очікується на рівні -0,1% проти 0,1% раніше. Обсяг роздрібних продажів, як і минулого місяця, скоротиться на 0,1%.

О 15:45 відбудеться прес-конференція ЄЦБ.

О 17:15 виступить з промовою голова ЄЦБ Крістін Лагард.

EUR/USD

Пара EURUSD поновилася до рівня опору 1,0903 на тлі падіння долара. Пробою цього рівня чи розвороту від нього вниз сьогодні залежатиме від того, як євро відреагує на сьогоднішнє рішення ЄЦБ.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо тестування рівня 1,0903 на міцність. З технічної точки зору можливе закріплення вище за нього і зростання до наступної мети 1,1000.

GBP/USD

Пара GBPUSD різко зросла на тлі зниження долара США, але сьогоднішня риторика Банку Англії може скоригувати і напрямок пари, і технічні орієнтири.

Поки ціна тестує на міцність рівень опору 1,2647, і якщо закріпитися вище за нього вдасться, наступною метою для зростання буде опір 1,2777.На чотиригодинному графіку GBPUSD з технічної точки зору є передумови для закріплення вище за рівень 1,2647, проте остаточні технічні орієнтири проясняться після реакції фунта на рішення британського центробанку.

USD/JPY

Котирування USDJPY звалилися на тлі падіння долара США. Пара досягла підтримки 141,84 та тестує її на міцність. У разі закріплення нижче наступною метою на південь буде підтримка 140,21.На чотиригодинному графіку USDJPY є технічні передумови для закріплення ціни під рівнем 141,84, але поки що рано робити остаточні висновки. Якщо ціна підтвердить цей рівень як опір, ослаблення ціни продовжиться.

USD/CAD

Пара USDCAD впала на тлі зниження долара США, досягнувши рівня підтримки 1,3457. Його пробою та закріплення ціни нижче дозволить парі продовжити шлях до підтримки 1,3351. В іншому випадку пара може відновитися до опору 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо спробу переходу пари до консолідації на рівні підтримки 1,3457. Якщо сформується ведмежий прапор, не виключено пробій цього рівня та подальший рух на південь.

Gold

Золото відновлюється другу сесію поспіль на тлі різкого падіння долара США у відповідь на м'яку риторику ФРС.

Котирування Gold наближаються до опору боковика 1998,19 – 2046,56. Пробій та закріплення вище рівня 2046,56 дозволить ціні продовжити зростання до наступної мети 2071,54.

Brent

Ціни на нафту зросли на азіатських торгах у четвер, продовжуючи зростання попередньої сесії, на тлі більш масштабного, ніж очікувалося, щотижневого вилучення сирої нафти зі сховищ у США та покращення перспектив попиту після того, як ФРС США сигналізувала про зниження вартості запозичень на 2024 рік.

Котирування марки Brent відступили нагору від підтримки діапазону 72,59 - 77,48 і зберігають достатній запас ходу до його опору.

Поділіться цією новиною: