Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 12.11.2023

Долар США в четвер коливається біля двотижневого близько мінімуму після публікації протоколу FOMC. Протокол засвідчив, що члени ФРС зайняли обережну позицію з огляду на очікування інвесторів щодо ключових даних з інфляції в США.

Члени ФРС вказали на невизначеність в економіці, цінах на нафту і фінансових ринках, що слугує доказом на користь більш обережного підходу до можливих додаткових заходів посилення грошово-кредитної політики.

У недавніх заявах представники ФРС також назвали підвищення прибутковості облігацій фактором, який може дозволити їм завершити цикл підвищення процентних ставок.

Увагу також було звернено на змішаний звіт про виробничі ціни в США (PPI), які у вересні зросли вище за очікування через зростання цін на енергоресурси та продукти харчування. Проте базовий інфляційний тиск на заводах продовжував слабшати.

Сьогодні головною новиною дня буде публікація звіту з інфляції (CPI) США о 15:30.

Базовий індекс споживчих цін, як очікується, в річному обчисленні скоротиться з 4,3% до 4,1%, а в місячному залишиться незмінним на рівні 0,3%. Індекс споживчих цін, при цьому, в річному обчисленні знизиться з 3,7% до 3,6%, а в місячному - з 0,6% до 0,3%.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує спробу виходу вгору з бокового діапазону 1,0461 – 1,0606. Однак поки що рано говорити про закріплення ціни вище за рівень 1,0606. Тим не менш, якщо ця горизонталь буде підтверджена як підтримка, наступною метою для зростання буде рівень 1,0749.На чотиригодинному графіку EURUSD є передумови для закріплення ціни вище за опір 1,0606, проте важливо триматися закріплення вище вчорашніх максимумів. При цьому не варто унеможливлювати оновлення технічних орієнтирів після публікації звіту з інфляції в США.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує тестувати на міцність опір діапазону 1,2068 – 1,2307. Звідси зберігається технічна можливість як розвороту вниз, і спроби закріпитися вище рівня 1,2307 і продовжити зростання до мети 1,2421.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо проторгування опору 1,2307, що свідчить про локальну невизначеність. Не виключено, що реакція долара США на звіт інфляції сьогодні допоможе парі визначитися з напрямом щодо рівня.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує консолідуватися у верхній частині бокового діапазону 146,92 – 150,00. Оновлення максимумів від 6 жовтня відкриє котируванням шлях до позначки 150 ієн за долар. В іншому випадку висока ймовірність зниження ціни у вказаному коридорі.На чотиригодинному графіку USDJPY низхідний трикутник розширився, але не втратив актуальності. Зараз ціна має запас ходу до його підтримки - пунктирного рівня 148,43.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує консолідацію поблизу підтримки бокового діапазону 1,3565 – 1,3661. На цьому тлі так само ймовірні як відновлення у зазначеному коридорі, так і подальше падіння, пробій рівня 1,3565 і рух на південь до мети 1,3457.На чотиригодинному графіку USDCAD діапазон консолідації сформувався у вигляді локального висхідного тренду. Для виходу з нього вгору чи вниз потрібний сильний каталізатор волатильності. А поки що ціна має запас ходу для відновлення в цьому каналі.

Gold

Золото зросло, оскільки геополітична нестабільність продовжує стимулювати попит на безпечні активи, тоді як долар США знижується під впливом м'якої риторики членів ФРС.

Ціна Gold пробила рівень 1873,50, що відкриває їй шлях до опору 1885,96, позначеного пунктиром, до якого запас ходу залишився невеликим.

Brent

Ціни на нафту впали на початку торгової сесії четверга через більше, ніж очікувалося, збільшення запасів сирої нафти і бензину в США та послаблення побоювань щодо постачання. Однак до середини європейської сесії котируванням вдалося повернути позиції та перейти до відновлення.

Ціна на суміш марки Brent пробила підтримку бокового діапазону 85,62 – 89,00, але на момент написання огляду повернулася до нього. Проте поки що неясно, з якого боку від рівня 85,62 закріпиться ціна. Тому є ймовірність подальшого зниження до мети 81,80, так і відновлення в коридорі 85,62 - 89,00, якщо пробою його підтримки виявиться хибним.

Поділіться цією новиною: