Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 12.01.2024

У п'ятницю долар залишався стабільним щодо інших основних валют. Інвестори уважно вивчали суперечливий звіт про споживчу інфляцію в США і порівнювали його з ринковими очікуваннями, пов'язаними з можливим зниженням відсоткових ставок ФРС уже в березні.

У грудні споживчі ціни в США продовжили зростати, особливо через збільшення орендної плати, яка зросла на 0,3% за місяць і на 3,4% у річному обчисленні. Ці цифри виявилися вищими за очікування зростання на 0,2% за місяць і на 3,2% у річному обчисленні.

Проте, згідно з даними інструменту FedWatch Tool групи CME, трейдери оцінюють ймовірність зниження ставок ФРС на 25 базисних пунктів у березні на рівні 73,2%, і вважають, що це може бути першим кроком, за яким послідують ще додаткові зниження.

Сьогодні о 15:30 вийдуть дані за індексом цін виробників (PPI) США за грудень - непрямим показником інфляції. Базовий PPI очікується на рівні 0,2% проти 0,0% раніше. Індекс цін виробників при цьому складе 0,1% проти 0,0% минулого періоду.

EUR/USD

Пара EURUSD не змогла подолати максимуми торгової сесії п'ятниці і залишається в середині діапазону 1,0903 – 1,1034. Звідси котирування можуть сходити до будь-якого з його кордонів.На чотиригодинному графіку EURUSD сформувалася серія висхідних мінімумів, що не відкидає зростання з відкатами до опору 1,1034.

GBP/USD

Пара GBPUSD залишається поблизу опору коридору 1,2613 – 1,2777. З технічної точки зору звідси можливий як розворот і зниження коридору, і спроба пробити рівень 1,2777 і закріпитися вище.На чотиригодинний графік GBPUSD бачимо локальний розворот вниз від опору 1,2777. Якщо реакція на новини не призведе до різкого сплеску волатильності, як діапазон торгів можна розглядати максимуми та мінімуми торгової сесії четверга.

USD/JPY

Пара USDJPY відкотила до рівня підтримки 144,97. Якщо ця горизонталь встоїть і ціна розгорнеться від неї нагору, зростання може продовжитися до максимумів тижня. Альтернативним сценарієм буде повернення ціни під рівень та зниження до пунктирної підтримки 143,72.На чотиригодинному графіку USDJPY рівень 144,97 поки що зупиняє ціну. При розвороті нагору найближчою метою для зростання буде вчорашні максимуми.

USD/CAD

Пара USDCAD повернулася до підтримки боковика 1,3351 – 1,3457 на тлі зниження долара США та зростання цін на нафту. Від рівня 1,3351 котирування можуть розгорнутися і продовжити консолідуватися. Якщо ж ціна опуститься нижче за підтримку 1,3351, наступною метою на південь будуть мінімуми від 5 січня.На чотиригодинному графіку USDCAD діапазон торгів 1,3351 – 1,3407, зберігає актуальність. Якщо вихід ціни з коридору на тлі сьогоднішніх новин не відбудеться, пара може повернутися до її верхнього кордону.

Gold

Золото продовжує відновлення, оскільки долар США трохи знизився, хоч і залишається у своєму тижневому діапазоні консолідації.

Котирування дорогоцінного металу відновлюються з середини діапазону 1998,19 - 2046,56, зберігаючи запас ходу до його опору. Якщо подолати рівень 2046,56 не вдасться, ціна може відкотити до мінімумів тижня та продовжити консолідацію.

Brent

Нафта зросла після того, як Сполучені Штати та Великобританія заявили, що завдали ударів з повітря та з моря по військових об'єктах хуситів у Ємені у відповідь на напади угруповання на кораблі у Червоному морі, що стало драматичним регіональним розширенням війни між Ізраїлем та ХАМАСом у секторі Газа .

В результаті ціна на суміш марки Brent закріпилася вище за рівень 77,48, що, у разі оновлення максимумів від 4 січня, створить передумови для зростання до опору 81,80.

Поділіться цією новиною: