Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 10.05.2023

Відновлення долара США у середу сповільнилося. Тиск чинять побоювання, пов'язані з тим, що президент США Джо Байден і високопоставлені законодавці не змогли знайти вихід із глухого кута щодо кризи стелі боргу. Залишилось лише кілька тижнів, перш ніж Сполучені Штати можуть бути змушені оголосити безпрецедентний дефолт.

Однак вони домовилися про подальші переговори та зобов'язали своїх помічників займатися цим щодня. Байден, Маккарті та три інших високопоставлених лідери Конгресу мають знову зустрітися у п'ятницю.

Тим часом учасники ринку очікують сьогоднішнього звіту щодо інфляції в США о 15:30, що позначиться на динаміці американської валюти, якщо фактичні значення не співпадуть із прогнозом.

Очікується, що базовий індекс споживчих цін у місячному вирахуванні залишиться незмінним на рівні 0,4%, а в річному знизиться з 5,6% до 5,5%. Також індекс споживчих цін, як очікується, залишиться на рівні 5,0% у вирахуванні від року в рік і зросте з 0,1% до 0,4% у місячному вирахуванні.

EUR/USD

Пара EURUSD не втрималася вище за рівень підтримки 1,0973, що відкриває їй шлях для зниження до наступної мети 1,0903. Підвищення волатильності долара США може скоригувати цей технічний сценарій.

На чотиригодинному графіку EURUSD пара зупинилася у вузькому діапазоні підтримки 1,0943 – 1,0973 між двома пунктирами. Звідси локально не виключено розворот вгору та відновлення до пунктирного опору 1,1095.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує торгуватись під опором 1,2647. Реакція долара США в парі на звіт щодо інфляції, ймовірно, дозволить ціні визначитися зі становищем щодо цієї горизонталі, а реакція фунта на підсумки засідання Банку Англії у четвер визначить подальший напрямок.

На чотиригодинному графіку GBPUSD продовжується консолідація під рівнем 1,2647. Якщо він сьогодні встоїть як опір, можна буде очікувати зниження пари до п'ятничних мінімумів.

USD/JPY

Пара USDJPY так само тестує на міцність рівень опору бокового діапазону 133,74 - 135,19. Міцність рівня 135,19 залежатиме від того, краще чи гірше прогнозу виявляться дані щодо інфляції в США і якою буде реакція американської валюти на цей звіт.

На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що ціна вкотре пробила рівень 135,19, але поки що рано робити висновок про істинність цього пробою. Якщо ж закріплення вище вдасться, наступною метою зростання буде горизонталь 136,18.

USD/CAD

Пара USDCAD другий день обережно відновлюється, відступивши вгору від рівня підтримки бокового діапазону 1,3351 – 1,3457 і зберігаючи достатній запас ходу вгору до опору.

На чотиригодинний графік USDCAD бачимо, що ціна перейшла до консолідації. Однак цей патерн сьогодні може бути перерваний реакцією американської валюти на публікацію звіту щодо інфляції. До якого з кордонів коридору 1,3351 - 1,3457 при цьому попрямує пара, залежатиме від направлення фактичних даних щодо прогнозу.

Gold

Золото відступило від вчорашніх максимумів на тлі очікувань виходу ключових даних щодо інфляції в США, які можуть визначити наступні кроки грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи, а локально - вплинути на волатильність.
Тим не менш ціна дорогоцінного металу залишається на шляху до опору бічного діапазону 1998,19 - 2046,56, досі маючи запас ходу до його верхньої межі.

Brent

Ціни на нафту впали в середу, оскільки несподіване зростання запасів нафти в США викликало побоювання щодо попиту. Також інвестори чекають на публікацію даних щодо інфляції в США, щоб оцінити наступне рішення щодо відсоткової ставки в країні, яка є найбільшим споживачем нафти.
Ціна Brent відскочила вниз від опору бокового діапазону 72,59 – 77,48, зберігаючи достатній запас ходу до його підтримки. При цьому не виключено підвищення волатильності у середині дня на тлі публікації даних щодо інфляції.

Поділіться цією новиною: