Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 1.02.2023

Долар практично не змінився по відношенню до основних валют у середу напередодні очікування публікації рішення ФРС, яке, як сподіваються інвестори, дасть сигнали про закінчення циклу підвищення процентної ставки центральним банком США.

Після серії гігантських підвищення ставок у 2022 році для стримування інфляції ринок майже впевнений у підвищенні процентних ставок на 25 базисних пунктів. У центрі уваги буде прес-конференція голови ФРС Джерома Пауелла, оскільки трейдери шукатимуть у його риториці відповіді на питання про те, як довго ФРС ще дотримуватиметься яструбиного вектора.

Сьогодні у фокусі уваги учасників ринку будуть дані із США. Основну увагу слід звернути на публікацію статистики щодо зміни кількості зайнятих у несільськогосподарському секторі США від агентства ADP за січень, яка вийде о 15:15. Очікується 178 тисяч проти 235 тисяч у грудні.

О 21:00 буде оголошено підсумки засідання ФРС США. Очікується підвищення процентної ставки із 4,50% до 4,75%. Також буде опубліковано заяву FOMC.

О 21.30 відбудеться прес-конференція ФРС.

EUR/USD

Пара EURUSD повернула вчорашні втрати та продовжує відновлюватися, залишаючись на шляху до опору боковика 1,0749 – 1,0903. Закріплення вище за рівень 1,0903 на тлі новин дозволить парі продовжити зростання до верхньої межі аптренда в область значень 1,1000.На чотиригодинний графік EURUSD бачимо, що ціна підійшла знизу до підтримки локального аптренда. Технічно ця лінія може бути підтверджена як опір, що стане сигналом зниження на південь до рівня 1,0749. Але реакція долара США на новини може скоригувати технічні орієнтири.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує тестувати на міцність рівень підтримки бічного діапазону 1,2307 – 1,2421. Закріплення під ним та середньострокове зниження до рівня 1,2068 можливе, якщо долар відреагує зростанням сьогодні на рішення ФРС.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо продовження тестування на міцність підтримки коридору 1,2307 – 1,2421. Тепер потрібно дочекатися рішення ФРС, щоб побачити, чи вийде пара з нього вниз, чи перейде до відновлення.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує торгуватися в нижній частині бокового діапазону 128,82 – 131,25 під лінією опору низхідного каналу.

Сьогодні, швидше за все, на тлі волатильності долара США стане ясно, чи втримається ціна в рамках тренду, розвернувшись вниз, чи вийде з нього вгору.На чотиригодинному графіку USDJPY технічна картина теж не змінилася з учорашнього дня: діапазон волатильності продовжує звужуватися в рамках симетричного трикутника, створюючи передумови імпульсного виходу з фігури в будь-який бік.

USD/CAD

Зростання пари USDCAD у вівторок виявилося тимчасовим і було розгублене до кінця дня. Котирування повернулися до мінімумів попередніх трьох торгових сесій, і сьогодні теж залишаються там.

Бічний діапазон 1,3351 - 1,3457, можливо, залишиться актуальним як технічні орієнтири сьогодні, що залежатиме від реакції долара США на риторику ФРС.

У разі подальшого зниження наступною метою на південь буде рівень 1,3207.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що вчорашні мінімуми зупинили ціну. Котирування намагаються відновитися, що технічно можливо, але фундаментальне тло може призвести до зміни технічних орієнтирів.

Gold

Золото завершило торгову сесію вівторка поверненням денних втрат та закриттям у зеленій зоні.

Котирування дорогоцінних металів тримаються в середині бокового діапазону 1908,66 - 1949,80, звідки можуть попрямувати до будь-якої його межі. Напрямок Gold залежатиме від динаміки долара США у відповідь на сьогоднішню риторику ФРС.

Brent

Ціни на нафту у середу тримаються поблизу вчорашніх цін закриття. Ознаки уповільнення інфляції в США послабили побоювання, що найбільший у світі споживач нафти може зіткнутися з рецесією через подальше підвищення відсоткових ставок. Також ослаблення долара підтримало інтерес покупців.

В результаті котируванням марки Brent поки що вдається триматися під рівнем опору 85,62, звідки можливе як повернення в діапазон 85,62 - 88,50, так і відскок з ослабленням до вчорашніх мінімумів.

Поділіться цією новиною: