Японія та Франція заморозили інвестиції в "Арктік ЗПГ 2"

Японія та Франція заморозили нові інвестиції у проект "НОВАТЕКу" - "Арктик ЗПГ 2", пише Bloomberg з посиланням на газету Nikkei. Джерела японського видання пояснюють, що санкції проти Росії перешкоджають грошовим переказам із банків.

Mitsui & Co. та JOGMEC володіють 10% часток у проекті через голландське підприємство Japan Arctic LNG B.V. і цьому етапі не припиняють свою участь.

Напередодні глава TotalEnergies Патрік Пуяне заявив, що компанія припиняє надавати акціонерний капітал "Арктик СПГ 2", вже інвестувавши в проект $2,5 млрд. У той час як основна частина фінансування має прийти з Китаю, "можливо, проекту знадобиться (додатковий) капітал" , Додав він.

За словами Пуяне, перша черга заводу зі зрідження природного газу "Арктик СПГ 2" має високий шанс на реалізацію: перша основа для платформи, на якій будуть розташовуватися модулі СПГ-заводу, закінчено на 98% і має "високий шанс" на те, щоб бути завершеним. Можуть бути "підступні моменти", тому що частину обладнання ще доведеться доставити із західних країн та інших частин світу. Пуяне зазначив, що друга черга завершена на 40%, китайська частина проекту реалізується, будівництво третьої гравітаційної платформи ще не почалося.

За його словами, через те, що TotalEnergies далі не інвестуватиме ні в які проекти в Росії, акціонерам "Арктик СПГ 2", включаючи і саму цю французьку компанію, можливо, доведеться переглянути свої зобов'язання. "Це не означає, що проект зупинено або що ми йому зашкодимо", - додав Пуяне.

Санкції ЄС забороняють нові інвестиції у російський енергетичний сектор, включаючи ЗПГ.

Проект "Арктик ЗПГ 2" вартістю $21,3 млрд передбачає будівництво трьох черг з виробництва зрідженого природного газу потужністю 6,6 млн. тонн на рік кожна на підставах гравітаційного типу, на які будуть встановлені ЗПГ-модулі. Платформи будуть переміщені з Мурманська до ЯНАО, де будуть встановлені поблизу ресурсної бази проекту – Салманівського родовища на Гиданському півострові.

На кінець 2021 року загальна готовність проекту "Арктик ЗПГ 2" оцінювалася в 59%, досягнутий прогрес за першою чергою - 78%.

Наприкінці минулого року "Арктик ЗПГ 2" домовився про залучення проектного фінансування на 9,5 млрд євро і вже погасив звідти частину вкладу (85 млрд руб.), зробленого "НОВАТЕКом" (найбільший акціонер проекту). Проект не може залучати кошти у доларах через санкції США, запроваджені у 2014 році.

У загальній сумі проектного фінансування у розмірі 9,5 млрд євро частка "фінансових інститутів країн-учасниць ОЕСР" становитиме "до 2,5 млрд євро, включаючи JBIC та інших кредиторів, застрахованих експортними кредитними агентствами", з них на японський банк прийде 1, 71 млрд. євро.

Ще до 2,5 млрд євро нададуть китайські фінансові інститути, що включають Банк розвитку Китаю та Експортно-імпортний банк Китаю. Решта - до 4,5 млрд євро - надійде від російських банків - Сбербанку, Газпромбанку та його дочірнього товариства Bank GPB International S.A., державної корпорації розвитку "ВЕБ.РФ" та Банку "ФК Відкриття".

"НОВАТЕКу" належить 60% у проекті, Total, китайські CNPC та CNOOC, а також Japan Arctic LNG B.V. (консорціум Mitsui & Co та Японської національної корпорації з нафти, газу та металів JOGMEC) володіють по 10%.

25.03.2022

Поделитесь этой новостью: