Січневі роздрібні продажі у Великобританії виросли сильніше за прогноз

Роздрібні продажі у Великій Британії в січні збільшилися на 1,9% порівняно з попереднім місяцем, свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) країни.
Консенсус-прогноз експертів, опитаних Bloomberg, передбачав підвищення на 1,2%. Аналітики, опитані Trading Economics, прогнозували зростання в середньому на 1%.

У річному вираженні продажі підскочили на 9,1% замість очікуваного зростання на 9,4%.

У грудні роздрібні продажі у Великій Британії впали на 3,7% у помісячному та знизилися на 0,9% у річному обчисленні.

Обсяг роздрібного продажу минулого місяця виявився на 3,6% більше, ніж у допандемійному лютому 2020 року, йдеться в повідомленні ONS.

Водночас продажі продуктових магазинів у січні скоротилися на 2,3% у місячному вираженні і вперше опустилися нижче за допандемійний рівень. Обсяг реалізації непродовольчих товарів підскочив на 3,4% завдяки зростанню продажів товарів для дому на 7,5% та продажу в універмагах на 7,1%.

Продаж автомобільного палива збільшився на 4,1% після падіння на 5% у грудні, викликаного локдаунами у зв'язку з поширенням коронавірусу нового штаму "омікрон".

Онлайн-продажі підскочили минулого місяця на 8%.

Роздрібні продажі у Великій Британії без урахування автомобільного палива в січні підвищилися на 1,7% відносно грудня, коли було зафіксовано падіння на 3,6%, і збільшилися на 7,2% у річному вираженні після зниження на 3% місяцем раніше. Експерти очікували на піднесення першого показника на 1,1%, другого - на 7,9%.

18.02.2022

Поделитесь этой новостью: