Січнева інфляція у Німеччині сповільнилася до 4,9%

У січні 2022 року споживчі ціни в Німеччині, розраховані за національними стандартами, зросли на 4,9% порівняно з тим самим місяцем 2021 року, після підвищення на 5,3% місяцем раніше свідчать остаточні дані Федерального статистичного управління країни (Destatis). Щодо попереднього місяця ціни збільшились на 0,4%.

Динаміка показників співпала із попередньо оголошеними даними.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Німеччині минулого місяця у річному вираженні зросли на 4,9% та на 1,6% за місяць. Послуги стали дорожчими на 2,9% за рік і дешевшими на 1% за місяць. Ціни на побутову енергію зросли на 18,3% та на 9,7% відповідно. Ціни на одяг та взуття знизилися на 0,1% у річному та на 4,3% помісячному вираженні.

Споживчі ціни у Німеччині, гармонізовані зі стандартами Євросоюзу, у січні зросли на 5,1% у річному вираженні. Інфляція у помісячному вираженні становила 0,9%. Динаміка показників також збіглася з попередньо оголошеними даними та середніми прогнозами аналітиків, опитаних Trading Economics. У грудні споживчі ціни у ФРН зросли на 5,7% у річному та 0,3% у помісячному вираженні.

11.02.2022

Поделитесь этой новостью: