Ринок акцій АТР: нова хвиля COVID-19 у Китаї спровокувала падіння гонконгського індексу на 5%

Ринки акцій країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону змінилися різноспрямовано за підсумками торгів у понеділок. Основними подіями, за якими стежили інвестори, стала нова хвиля COVID-19 у Китаї.

У країні в суботу було зареєстровано понад 1,9 тис. випадків захворювання на коронавірус, що стало рекордним добовим показником за останні два роки. Як випливає з даних Національної комісії охорони здоров'я КНР, порівняно з попереднім днем ​​кількість хворих підскочила майже вчетверо. Влада окремих провінцій вже почала вживати заходів щодо обмеження пересувань у населених пунктах та запровадження режиму самоізоляції. Так, у місті Шеньчжень на південному сході влада прийняла рішення ввести тижневий локдаун і заборонила жителям залишати і в'їжджати в місто.

"Якщо локдауни продовжаться, то це значно вплине на економічне зростання Китаю. Поки що рано змінювати прогнози зростання ВВП на 2022 рік (зараз ANZ очікує зростання на 5%), але ми насторожено стежимо за впливом обмежувальних заходів на економічно багаті провінції", - зазначив аналітик. ANZ Research Реймонд Юнг.

Гонконгський Hang Seng до закриття торів впав на 5%, шанхайський Shanghai Composite - на 2,6%.

Котирування акцій операторів казино з Макао знизилися найбільше на торгах на тлі запровадження ковідних обмежень у Китаї: акції SJM Holdings Ltd. втратили у ціні 12,3%, Sands China Ltd. – 11,6%, Melco International Development Ltd. – 11,5%.

Також у лідерах зниження виявилися папери китайських технологічних компаній: акції Meituan подешевшали на 16,8%, Tencent Holdings Ltd. – на 9,8%, Alibaba Group Holding Ltd. – на 11%. Індекс Hang Seng TECH, до якого входять акції великих технологічних компаній, впав на 11%.

Китайська інтернет компанія JD.com Inc. оголосила про покупку контрольного пакету акцій у логістичній компанії Deppon Logistics Co. за 9 млрд юанів ($1,42 млрд). Капіталізація JD.com знизилася на 15%.

Японська Nikkei додала 0,58%.

Котирування акцій японських автовиробників Mazda Motor Corp., Toyota Motor Corp. та Mitsubishi Motors Corp. зросли на 4,3%, 2,9% та 3% відповідно.

Тим часом, папери енергетичних компаній Osaka Gas Co. Ltd. та Tokyo Gas Co. Ltd. подешевшали на 5,4% та 3,1%.

Південнокорейський Kospi опустився на 0,59%.

Капіталізація виробника електроніки LG Corp. знизився на 1,6%. Вартість акцій автовиробника Hyundai Motor Co. Ltd. впала на 2,7%, Kia Corp. – на 1,7%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 додав 1,2%.

Лідерами зростання ринку в Австралії стали акції агропромислового сировинного трейдера Elders Ltd. (+11%), інвестиційних та фінкомпаній Pendal Group Ltd. (+6,6%) та Virgin Money UK PLC (+6,2%).

Тим часом котирування акцій гірничодобувних Fortescue Metals Group Ltd., BHP Group Ltd. та Rio Tinto Ltd. впали на 1%, 0,7% та 0,5% відповідно.

Ринок акцій АТР: нова хвиля COVID-19 у Китаї спровокувала падіння індексу Гонконгу на 5%.

14.03.2022

Поделитесь этой новостью: