Річна інфляція у Франції у січні прискорилася до 2,9%

Споживчі ціни у Франції у січні 2022 року, розраховані за французькими стандартами, зросли на 2,9% у річному вираженні після підвищення на 2,8% у грудні, свідчать попередні дані Національного статистичного управління Insee. Щодо попереднього місяця ціни збільшились на 0,3%. Аналітики очікували підвищення першого показника на 2,5% та зниження другого – на 0,3%.

Прискорення інфляції пов'язане із посиленням зростання цін на енергоносії та продовольство, зазначає Insee.

Ціни на продукти харчування у Франції у січні збільшилися на 1,5% у річному порівнянні, при цьому свіжі продукти стали дорожчими на 3,6%. Ціни на енергоносії зросли на 19,7% після зростання на 18,5% у грудні. Ціни на промислові товари зросли на 0,6% після підвищення на 1,2% на місяць раніше. Послуги стали дорожчими на 2%. Ціни на тютюнові вироби знизилися на 0,1%.

Споживчі ціни у Франції, гармонізовані зі стандартами Європейського союзу, у січні зросли на 3,3% у річному вираженні. Таким чином, інфляція дещо послабилася порівняно зі грудневими темпами 3,4%, які були максимальними за останні 13 років. Проте експерти в середньому прогнозували значне уповільнення минулого місяця - до 3%, свідчать дані Trading Economics. По відношенню до грудня ціни зросли на 0,1%.

01.02.2022

Поделитесь этой новостью: