Азіатські ринки акцій переважно зросли за підсумками торгів

За підсумками сьогоднішніх торгів фондові ринки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) переважно зросли, у центрі уваги трейдерів була геополітична ситуація.
У тому числі учасники ринку оцінювали новини про запровадження нових санкцій Заходу проти Росії, що обмежують доступ деяких російських банків до SWIFT.

У суботу керівники країн G7 вирішили відключити деякі російські банки від міжнародної системи платежів SWIFT. "Цей захід забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та нашкодить їх здатності проводити міжнародні операції", - йдеться у спільній заяві G7.

"Вся увага зосереджена на Росії та Україні, і розвиток цієї ситуації впливатиме на настрій ринку та його динаміку", - говорить експерт Oanda Джеффрі Холлі, якого цитує MarketWatch.

Японська Nikkei зросла на 0,2%.

Роздрібні продажі в Японії збільшилися на 1,6% у січні 2022 року порівняно з роком раніше, продемонструвавши зростання четвертий місяць поспіль. Аналітики в середньому прогнозували зростання показника на 1,4%, згідно з Trading Economics. У помісячному вираженні показник упав на 1,9%, зниження відзначено другий місяць поспіль.

У лідерах зростання серед компонентів індексу виявились акції JGC Holdings Corp. (6,8%), Toho Zinc Co. Ltd. (6,4%) та Dowa Holdings Co. Ltd. (4,8%).

Папери автовиробника Toyota Motor Corp. виросли на 1,6%, Honda Motor Co. Ltd. – опустилися на 0,2%.

Гонконгський Hang Seng знизився на 0,2%, Шанхайський Shanghai Composite виріс на 0,3%.

Серед лідерів падіння у Гонконгу – акції Sino Biopharmaceutical Ltd. (-5,1%), Geely Automobile Holdings Ltd. (-4,9%) та Galaxy Entertainment Group Ltd. (-4,4%).

Папери IT-компанії Tencent Holdings Ltd. подешевшали на 0,7%.

Південнокорейський Kospi піднявся на 0,8%.

Капіталізація виробника мікросхем Samsung Electronics Co. Ltd. збільшилась на 0,3%, вартість акцій автовиробника Kia Corp. не змінилась.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 збільшився на 0,7%.

Папери найбільших гірничодобувних компаній світу BHP та Rio Tinto подорожчали відповідно на 4,4% та 3,2%.

28.02.2022

Поделитесь этой новостью: