Пін-бар – свічковий патерн, який застосовується у стратегіях Price Action. Від вважається розворотним патерном і може використовуватися для пошуку точки входу на ринок.

При своїй простоті, пін-бар легко сплутати з іншими моделями. У свічковому аналізі він має аналоги у вигляді “молота” і “падаючої зірки”.

У цьому огляді, який для простоти сприйняття буде в двох частинах, розглянемо, як знайти і правильно визначити на графіку пін-бар, а також принципи його торгівлі.

Пін-бар: правила ідентифікації

Свою назву пін-бар отримав від співзвучного йому носа Піноккіо, яким цей патерн схожий. Він формується з трьох свічок: перша і третя будуть більшими, а характерна середня матиме маленьке тіло і одну довгу тінь.

Ось основні критерії істинності пін-бару:

  • Середня свічка повинна мати маленьке тіло, яке не перевищує чверті її розміру. Інші три чверті або більше повинні припадати на тінь свічки. Друга тінь може не бути, або вона повинна бути дуже короткою. Це “ніс Піноккіо” патерну.
  • Перша і третя свічка - "очі Піноккіо". Вони повинні розташовуватися так, щоб тіло носа не виходило за межі свічок-очей.
  • Для тіні середньої свічки необхідно відповідати наступній умові: вона повинна значно перевищувати першу і третю свічку.
  • Закриття фігури має відбутися або біля ціни відкриття свічки лівого ока або виходити за межі цього значення.

Пін-бари, будучи моделями розвороту, можуть мати бичачий чи ведмежий характер. Бичачий патерн виникає внизу низхідного тренда, сигналізуючи про розворот вгору. Аналогічно ведмежий пін-бар з'являється на вершині висхідного тренду, його "ніс Піноккіо" спрямований вгору і сигналізує про зміну тренду на низхідний.

Сильним сигналом розвороту буде поява пін-бару біля сильного технічного рівня, міцність якого підтверджується помилковим пробоєм носом патерну.

Ринкові причини формування пін-бару

Щоб зрозуміти, чому пін-бар дає розворотний сигнал і чому він виглядає так, як описано вище, розглянемо ринкові процеси, які за ним стоять.

Візьмемо для прикладу бичачий патерн. До появи на ринку був висхідний тренд - домінували покупці. Дійшовши рівня опору, вони змогли його подолати. Все завершилося збиранням стоп-лоссів, які стоять за цим рівнем, а також активацією відкладених ордерів на продаж. Довга тінь говорить про те, що у биків не вистачило сил продовжити зростання ціни.

Продавці, чиї відкладені ордери відкрилися внаслідок помилкового пробою тінню (“носом Піноккіо”), тепер отримали відкриті продажі. Решта учасників ринку, побачивши відскок від сильного рівня, теж почали продавати, чим посилили падіння.

Зі стратегії торгівлі за рівнями відомо, що помилковий пробій рівня тінню є сигналом розвороту ціни та підтвердженням сили цього рівня. Саме тому формування пін-бару біля важливих цінових горизонталей – це подвійне підтвердження розвороту ціни.

Про те, як торгувати пін-бар, розглянемо у наступній частині.

 

Далі буде…

10.05.2023

Поделитесь этой новостью: