Цим постом хочу продовжимо тему усвідомленості в трейдингу і торкнутися життєво необхідної теми - навчання та самоосвіти. Усвідомленого, зрозуміло.

Тема, начебто, побита. Всім зрозуміло, що “століття живи - вік учись”, а в нашій справі без цього зовсім ніяк, оскільки ринок постійно змінюється, те, що працювало раніше, перестає працювати.

Тим не менш, обійдемося без банальних порад та розглянемо кілька порад від досвідчених трейдерів.

Уникайте пошуків граалю

І тут йдеться про мотиви та цілі вашої постійної самоосвіти. Як відомо, що шукаєш – то знаходиш. Ось тільки пошуки грааля обертаються для трейдера зневірою, оскільки всім давно ясно, що грааля не існує.

Зауважте, це суттєво відрізняється від граалю. Коли ви шукаєте "секретний секрет", це нагадує пошук однієї великої перлини, знайшовши яку ви викинете все, що знали до цього, як непотрібне сміття.

А розширення розуміння схоже на те, ніби ви досліджуєте будинок, в якому кілька кімнат для вас вже відомі, але ще багато закритих, вміст яких може збагатити вас.

Майте стрижень

Цей пункт логічно походить з першого. Для того, щоб навчання збагачувало вас і нові знання допомагали торгувати краще, а не перетворювали вашу голову на смітник інфосміття, у вас має бути базове розуміння ринку, на яке, як на ниточку, ви нанизуватимете нові знання, доповнюючи і розширюючи своє розуміння.

У вас має бути своя торгова стратегія, торгова система, концепція, яка вам зрозуміла і від якої ви відштовхуєтеся. Це ваш скелет.

Наприклад, хтось бачить логіку руху валютних пар через хвильову теорію Елліота. Тоді як інший трейдер оцінює логіку руху ринку через фундаментальний аналіз: монетарну політику центробанків, а технічно – через цінові рівні.

Яка концепція краща? Всі хороші, оскільки вони описують той самий ринок, просто з різних точок розуміння. Виберіть ту, яка вам найбільш зрозуміла. Згодом вона стане основою вашої трейдерської інтуїції, яка є нічим іншим, як накопиченим досвідом, що перейшов на рівень неусвідомленої компетентності.

Вибірково споживайте інформацію.

Не варто в гонитві за знаннями робити свою голову сміттєзвалищем мозохламу. Інформації в інтернеті зараз неміряно, за всім не вженешся, все не вивчиш, тим більше одразу.

Вашим завданням має стати не просто кількість спожитої інформації, а кількість, яка переходить у якість.

Це зовсім не означає, що не треба вивчати нове, багато читати, дивитися та слухати. Адже кажуть, що в житті людині треба прочитати лише п'ять книг, які перевернуть її життя, але щоби виявити ці п'ять книг, потрібно перечитати сотні.

Так і у трейдингу. Використовуйте інформацію, але робіть це так, щоб вона засвоювалася та застосовувалася на практиці. Буває, що з цілої прочитаної книги вихоплюєш якусь одну чи дві думки, які нанизуєш на свою основну ниточку розуміння ринку, і вони роблять розуміння ринку трохи кращим, дозволяють торгувати краще. А в цьому є вся суть.

Навчайтеся на практиці

Застосовуйте отримані знання практично. Дізналися щось нове – відстежте, як це працює на ринку. Навчання, відірване від безперервного відстеження графіків та ринкових тенденцій, дасть мало результату.

Недостатньо щось дізнатися, це треба ще відчути на практиці на ринку. Тоді таке знання стає усвідомленим і перетворюється на навичку.

Якщо ви тривалий час перебуваєте на ринку, то починаєте розуміти, як змінюються ринкові тенденції залежно від подій, що відбуваються, і впливу різних факторів. А це дає досвід, який стає згодом так званою професійною інтуїцією.

Успіх навчання, як і практики, у його безперервності

Постійно вивчайте щось нове. Краще завжди і потроху, ніж рідко й інформаційне перенавантаження. Читайте книги, дивіться вебінари, переймайте досвід інших трейдерів. І так непомітно ви підвищуватимете свій професійний рівень, а через рік, озирнувшись назад, ви не впізнаєте себе.

18.01.2023

Поделитесь этой новостью: