Збиткові угоди зустрічаються у всіх трейдерів, незалежно від їхньої стабільності та успіху на ринку. Щоб мінімізувати їхню кількість у майбутньому, важливо навчитися їх правильно аналізувати, робити висновки та виправляти помилки. У цьому огляді розглянемо, як це робити.

Збиткові угоди: причини

Закриття угоди у мінус є неприємною подією для трейдера. Проте, наслідки збиткових угод можуть відрізнятися. Деякі трейдери все одно одержують прибуток наприкінці місяця, незважаючи на збитки, тоді як інші можуть втратити всю свою суму лише через одну збиткову позицію.

Збиткова угода виникає, коли ціна рухається у напрямку, протилежному відкритій позиції. Однак причини, через які це відбувається, можуть бути різноманітними:

 • Помилковий прогноз
 • Зовнішні чинники чи непередбачені обставини, що призвели до втрати актуальності прогнозу
 • Неправдивий сигнал від торгової системи
 • Відкриття позиції без належного аналізу
 • Імпульсивне та хаотичне рішення
 • Неправильно встановлені стоп-лоси
 • Відсутність стоп-лосу взагалі
 • Передчасне закриття потенційно вигідної угоди на відкаті ціни.

Існують й інші причини, що призводять до збиткових операцій на ринку Форекс. Проте всі ці причини можна розділити на кілька груп, пов'язаних із:

 1. Ринковою невизначеністю, оскільки неможливо передбачити всі чинники, що впливають ціну. На ринку можуть відбутися будь-які події, і трейдери працюють з ймовірностями, які іноді можуть бути не на їхню користь.
 2. Помилками у торговій стратегії. У будь-якій стратегії існують прибуткові та збиткові угоди. Головне, щоб сумарний результат від прибуткових угод перевищував загальний збиток.
 3. Помилками в аналізі при вході ринку. Якщо трейдер не вміє аналізувати ринкову ситуацію, робити прогнози та визначати точку входу, він зазнаватиме збитків.
 4. Проблеми з психологією трейдера. Неконтрольовані імпульсивні рішення і передчасне закриття позицій, коли ціна рухається в протилежному напрямку, можуть призвести до збиткових угод.

Аналіз збиткових угод - шлях до вирішення проблеми

Якщо у вас збиткові угоди відбуваються частіше, ніж прибуткові, і ви зазнаєте більше збитків, ніж отримуєте прибутки, необхідно знайти причину (з перерахованих вище) та усунути її. Для цього потрібно провести аналіз.

Першим та основним кроком є ведення торгового журналу. Всі ваші позиції повинні бути записані, можна робити це вручну у зошиті або використовувати файл Excel та інші інструменти. Наприкінці кожного торговельного дня та за підсумками тижня необхідно проводити аналіз та визначити причину збиткової угоди.

Згодом ви зможете визначити, у яких областях у вас виникають найбільші проблеми та зосередитися на їх усуненні. Якщо ваша стратегія є неефективною, замініть її. Якщо проблема в недостатніх навичках аналізу, розвивайтеся у цій галузі. Якщо основні проблеми пов'язані з психологією, вивчіть методи управління емоціями під час торгівлі, створіть правила, які допоможуть знизити їхній вплив.

У більшості випадків аналіз та виправлення помилок дозволяють швидко усунути причини та уникнути неправильних входів на ринок. Тоді чому понад 80% трейдерів втрачають гроші на ринку?

Якби більшість трейдерів були чесними, вони зізналися б, що або не ведуть торговий журнал, або починають його вести тільки з понеділка, або, у кращому випадку, ведуть його неправильно. А ті, хто веде статистику, недостатньо добре аналізують її, можливо, через брак даних або бажання витрачати час на цей трудомісткий процес.

12.07.2023

Поделитесь этой новостью: