Усі валютні пари, які торгуються на валютному курсі, можна поділити на основні або мажори, крос-курси або мінори, а також екзотичні пари. Перші включають долар США, по-друге немає американської валюти, тоді як треті мають одну або обидві валюти з малою капіталізацією, наприклад, мексиканський песо.

Варто зазначити, що крос-курси мають свої особливості, які потрібно враховувати як при аналізі, так і при торгівлі. У цьому огляді розглянемо, що потрібно знати, щоби торгувати ними прибутково.

Від чого залежить ціна крос-курсу

Ціноутворення пар, які містять долар США, має важливу особливість: котирування формуються за допомогою долара США.

Так, наприклад, у парі EURUSD оцінюється курс євро щодо долара США. А в парі EURJPY ціна формується як співвідношення курсу євро до долара та японської єни до долара.

Це накладає свій відбиток на методику аналізу, особливо фундаментального. Так, якщо йдеться про EURUSD, то коли євро росте під впливом макростатистики з єврозони чи дій ЄЦБ, пара зміцнюється. Якщо долар США росте на тлі втечі від ризику та підвищення ставки ФРС, пара знижується. Тобто необхідно визначити силу валют щодо один одного.

У ситуації з крос-курсом EURJPY необхідно визначити, зростає чи знижується євро проти долара, а також зростає чи знижується проти американської валюти японська єна. Після цього важливо оцінити напрямок курсів проти один одного, тобто, яка з валют сильніша чи слабкіша щодо долара США.

На перший погляд, це може бути складно, оскільки не завжди у центральних банків у цьому трикутнику валют різноспрямована монетарна політика. Але тут на допомогу приходить технічний аналіз та постулат Чарльза Доу, який каже, що всі ці фактори вже включені у ціну.

Особливість технічного аналізу пар-мінорів

На відміну від пар-мажорів, волатильність крос-курсів вища. Ця медаль має дві сторони: це дозволяє отримати більший прибуток, але водночас призводить до зростання ризиків.
На цьому тлі особливо важливо дотримання ризик-менеджменту та пошук точок входу з мінімальним технічним потенціалом стоп-лосу та запасом прибутку.

Вивчення графіків крос-курсів показує, що тут добре працюють технічні рівні, а також чимало помилкових пробоїв. Найбільш вигідною і безпечною буде та угода, де ціна тільки закріпилася біля рівня, а до наступного технічного орієнтиру є великий запас ходу.

Як торгувати крос-курси вигідно

Перекладемо розглянуте вище практичну площину. Ось кілька рекомендацій, які дозволять зробити трейдинг мінорами безпечним та прибутковим.

  • Враховуйте ліквідність

Мексиканське песо або турецька ліра можуть бути привабливими на вигляд, але ліквідність цих валют мала, а ймовірність прослизання - висока. Для більшої надійності варто вибрати пари з фунта, єни та євро.

  • Дайте очам звикнути

Перш ніж почати торгувати крос-курси, варто спостерігати за графіком. Проведіть технічний аналіз, відкривайте угоди на демо-рахунку, відстежте особливості цих пар. Вони можуть вимагати великих стоп-лоссів, можуть траплятися проковзування. Все це дозволить уникнути збитків на реальному рахунку.

  • Маніменеджмент - перш за все

По-перше, тут варто ретельніше шукати точки входу, вибираючи ті, у яких мінімальний стоп і якнайбільше співвідношення ризику та прибутку (від 1:3 і вище). По-друге, не варто відкривати угоду "навздогін", коли ціна вже відійшла від рівня.

  • Фундаментальний аналіз: зайва пильність не завадить

Фундаментальний аналіз крос-курсів не завжди простий. Незважаючи на те, що пріоритет тут варто віддавати технічному, перед виходом важливих новин краще утриматися від угоди або переконатися, що стоп-лос надійно захищає позицію.

03.05.2023

Поделитесь этой новостью: