графіки форекс

Для технічного аналізу ринку металів, валют, цінних паперів, ф'ючерсів та інших CFD-контрактів прийнято використовувати графіки Форекс. Актуальність таких інструментів обумовлена тим, що більшості людей набагато простіше сприймати і аналізувати інформацію, подану в графічному вигляді.

Forex графіки використовуються для відстеження руху курсів валют з метою подальшого проведення технічного аналізу зафіксованої динаміки. Будь-який трейдер, який хоче бути успішним, повинен вміти працювати з форекс-графіками.

Для побудови таких графіків використовується дві осі координат:

 • шкала часу;
 • шкала вартості валют.

Час знаходиться на горизонтальній осі, вартість – на вертикальній. Горизонтальну вісь прийнято називати таймфрейм. Вона приймає різні часові масштаби: від однієї хвилини до 1 року.

Показники графіків Форекс

Розібравшись для чого потрібні графіки форекс, необхідно нагадати, що вони мають 4 важливих показника:

 • Мінімальна ціна періоду – найменша вартість торгового інструменту за конкретний період.
 • Максимальна ціна періоду – найбільша вартість покупки і продажу за період.
 • Ціна відкриття – середнє між вартістю купівлі та продажу на момент початку торгів.
 • Ціна закриття – середнє між вартістю купівлі та продажу на момент закінчення торгів.

Читання графіків Форекс

Багато починаючі трейдери часто задаються питанням: як читати графіки Форекс?

 1. При купівлі валютної пари трейдеру варто очікувати руху вгору. В такому разі можна розраховувати на отримання прибутку. У випадку продажу з короткої позиції трейдеру слід очікувати зниження валютної пари.
 2. Аналізований графік повинен мати коректні часові рамки. У будь-якому графіку трейдер може самостійно налаштувати таймфрейм.
 3. Внизу будь-якого графіка зазначено час. Воно може відповідати різним часовим поясам. Бажано, щоб годинник на графіку показували саме ваш локальний час. Варто враховувати, що на динаміку ринкових котирувань можуть впливати різні економічні заяви, публікуються на протязі всього робочого дня. Щоб не пропустити важливе економічне заяву, бажано синхронізувати графік з часом випуску новин.
 4. Для того щоб навчитися читати графіки Форекс, варто навчання від Double Case і запам'ятати, що час на них повинно відповідати часу відкриття/закриття свічки.

Переваги торгових діаграм

Торгові графіки на Форекс надають трейдерам величезні можливості для розширеного технічного аналізу. За рахунок цих торгових діаграм форекс-інвестори можуть відслідковувати динаміку курсу того чи іншого торгового інструменту, аналізувати поточні ринкові тренди, переглядати історію вартості валютних пар та інших фінансових активів. Серед інших переваг торговельних діаграм також варто відзначити:

 • наявність кількох часових відрізків, що дозволяють трейдерам швидко знаходити та аналізувати ринкові тренди;
 • можливість самостійної настройки інструментів з урахуванням вимог конкретного трейдера;
 • можливість накладення декількох індикаторів для аналізу певної валютної пари та інших торгівельних інструментів.

Ще одна перевага торгових діаграм полягають у тому, що вони дозволяють трейдерам приймати правильні й обґрунтовані рішення в умовах цейтноту.

14.04.2021

Поделитесь этой новостью: