Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 9.02.2024

Долар виріс у четвер після того, як дані щодо допомоги з безробіття знову вказали на стійкість ринку праці в США, підкріплюючи повідомлення ФРС про те, що відсоткові ставки навряд чи будуть знижені в найближчому майбутньому.

За тиждень індекс долара піднявся на 0,2%, почавши з хорошого старту після щомісячних даних по зайнятості минулої п'ятниці і яструбиного настрою з боку голови ФРС Джерома Пауелла в інтерв'ю програмі "60 хвилин" у неділю.

Наступним важливим запланованим випуском даних США стане січневий показник інфляції за індексом споживчих цін (ІСЦ) у вівторок.

За даними інструменту FedWatch Tool групи CME, трейдери в даний час вважають, що ймовірність зниження ставки на наступному засіданні ФРС у березні становить лише 16,5%, порівняно з ймовірністю 65,9% місяць тому.

Сьогодні о 15:30 вийдуть дані щодо ринку праці Канади за січень. Очікується, що зміна зайнятості становитиме 16,0 тисяч проти 0,1 тисяч у грудні. Також прогнозується зростання рівня безробіття з 5,8 до 5,9%.

EUR/USD

Зростання пари EURUSD сповільнилося на тлі зміцнення американської валюти. Котирування залишаються вищими за рівень підтримки 1,0749 і все ще зберігають запас ходу до опору 1,0818, зазначеному пунктиром.На чотиригодинному графіку EURUSD ціна перейшла до консолідації вище за рівень 1,0749, звідки може як відкотити до цієї підтримки, так і продовжити відновлення в низхідному каналі.

GBP/USD

Пара GBPUSD обережно відступає вниз від опору 1,2647, що створює технічні передумови повернення до пунктирної підтримки 1,2503. При цьому не варто повністю виключати можливість спроби закріпитися вище рівня 1,2647.На чотиригодинному графіку GBPUSD намітилася серія максимумів, що послідовно знижуються, під рівнем 1,2647, що відкриває парі шлях на південь до мінімумів поточного тижня.

USD/JPY

Єна впала до 10-тижневого мінімуму у п'ятницю, оскільки трейдери відмовляються від очікувань швидкого підвищення ставок Банку Японії. Пара USDJPY пробила опір 148,50 і закріпилася вище, залишаючись на шляху до наступної мети 150 ієн за долар.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо консолідацію пари в діапазоні 148,50 - 150,00, звідки ціни залишається технічний потенціал зміцнення.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує торгуватися поблизу підтримки 1,3457, звідки вона має запас ходу вгору в коридорі 1,3457 - 1,3565 до максимумів від 25 січня. На тлі очікуваних даних із зайнятості з Канади сьогодні альтернативним сценарієм може стати закріплення нижче рівня 1,3457 та зниження до мети 1,3351.На чотиригодинному графіку USDCAD підтискання ціни до рівня 1,3457 не виключає ймовірності його пробою та подальшого ослаблення пари.

Gold

Ціни на золото в п'ятницю не змінилися, ринки Китаю закрилися у зв'язку з місячним Новим роком, а зміцнення долара США протидіяло попиту на активи-притулку, що підігрівається напруженістю на Близькому Сході.

На денному графіку дорогоцінного металу ціна так само консолідується в середині широкого симетричного трикутника, залишаючись в рамках діапазону 1998,19 - 2071,54. Для імпульсного виходу ціни з фігури, ймовірно, знадобиться фундаментальний каталізатор.

Brent

Ціни на нафту практично не змінилися у п'ятницю після сильного зміцнення у четвер, продовжуючи щотижневе зростання. При цьому напруженість на Близькому Сході залишається після того, як Ізраїль відхилив пропозицію ХАМАС про припинення вогню.

Котирування марки Brent досягли верхньої межі діапазону 77,48 – 81,80. Звідси можливий як корекційний відкат, і пробою рівня 81,80 з наступним закріпленням вище. У другому випадку ціні буде відкрито шлях до опору 85,62.

Поділіться цією новиною: